Na`Vi Natus Vincere s1mple
fot. ESL/Adela Sznajder

Na`Vi pokonuje BIG w wielkim finale ESL One Cologne!

Za nami wielki finał ESL One Cologne. Tym razem faworyci nie zawiedli – po zaledwie czterech rozegranych mapach zawodnicy Natus Vincere pokonali graczy BIG i zgarnęli dzięki temu nagrodę główną w wysokości 125 000 dolarów.

Natus Vincere 3 : 1 BIG

(ESL One Cologne 2018 – wielki finał)
16 8 Overpass 7 10
8 3
11 7 Dust2 8 16
4 8
16 7 Train 8 10
9 2
16 8 Inferno 7 8
8 1
 Nuke 

Walka w pierwszej połówce starcia na Overpassie była bardzo wyrównana, a żadna z ekip nie potrafiła zgarnąć więcej niż trzech punktów przewagi. Dzięki nieco lepszej dyspozycji Na`Vi przed zamianą stron zawodnicy BIG byli oddaleni od nich o zaledwie jedną rundę. W drugiej części spotkania zdecydowanie lepiej poradziła sobie formacja z Europy Wschodniej, która najpierw doliczyła sobie na konto cztery punkty, a następnie po trzykrotnej porażce zakończyła rozgrywkę na tej mapie wynikiem 16:10.

Pierwsze trzy oczka podczas pojedynku na Duście2 wpadły na konto Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i spółki. W dalszej części połówki obie ekipy wymieniały się co chwilę ciosami, przez co dopiero w ostatnich rundach Tizianowi „tiziaNowi” Feldbuschowi i jego kolegom udało się wyjść na minimalne prowadzenie. Po zamianie stron ofensywa ukraińsko-rosyjskiej drużyny osłabła, a BIG zyskiwało coraz więcej punktów. Koniec końców zwyciężyli zawodnicy niemieckiej organizacji, którzy na drugiej mapie pokonali rywali 16:11.

Podobnie jak na Overpassie i Duście2, pierwsza połówka starcia na Trainie była dość wyrównana. Spotkanie rozpoczęło się od zgarnięcia przez zawodników Berlin International Gaming czterech oczek. Zawodnicy Natus Vincere nie pozostawali im dłużni. Ekipa Egora „flamiego” Vasilyeva po chwili odrobiła wszystkie straty i doprowadziła do remisu 5:5. Przed zamianą stron obie drużyny szły praktycznie łeb w łeb, a na minimalne prowadzenie wysunęło się Na`Vi. Drugą część spotkania zainaugurowało zdobycie przez BIG zarówno pistoletówki jak i force’a. Pozostałe wszystkie rundy wpadły jednak na konto wschodnioeuropejskiego zespołu, który zwyciężył na trzeciej rozgrywanej mapie 16:10.

Na Inferno początkowo lepiej radzili sobie podopieczni Mykhaila „kane’a” Blagina, którzy po zaledwie kilku minutach prowadzili już 4:2. Johannes „nex” Maget i spółka nie zamierzali jednak pozwalać przeciwnikom na ustalanie warunków na swojej mapie. Brytyjsko-niemiecka ekipa skutecznie zdobywała następne oczka, pozwalając rywalom na osiągnięcie tylko jednopunktowego prowadzenia po pierwszej połówce. Po stronie antyterrorystów BIG było całkowicie bezradne. Przez całą drugą część spotkania Fatih „gob b” Dayik i jego kompani zatriumfowali tylko w jednej rundzie, dzięki czemu to Na`Vi zgarnęło trofeum ESL One Cologne.

Klasyfikacja końcowa imprezy wygląda następująco:

1. Natus Vincere 125 000 $
2. BIG 50 000 $
3-4. Astralis, FaZe Clan 22 000 $
5-6. Fnatic, G2 Esports 11 000 $
7-8. ENCE eSports, MIBR 7 500 $
9-12. Cloud9, mousesports, North, Renegades 6 000 $
13-16. B.O.O.T-dream[S]cape, Gambit Esports, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas 5 000 $

Zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie więcej informacji na temat wyników, uczestników czy terminarza ESL One Cologne 2018.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PACT

PACT znacznie lepsze od Fragsters w ESEA MDL

W niezwykle istotnym spotkaniu w ESEA Mountain Dew League 28 PACT podjęło Fragsters. Polacy pokonali wyżej notowanych rywali i umocnili się w tabeli n...