fot. Blizzard

Akcja charytatywna w Overwatch przyniosła aż 12,7 miliona dolarów!

Od zakończenia charytatywnej akcji Blizzarda, podczas której użytkownicy Overwatch mogli zakupić specjalną skórkę, minął już ponad miesiąc. Jednak dopiero teraz amerykańska firma postanowiła podzielić się z nami efektami swojej akcji, a te, trzeba przyznać, naprawdę robią wrażenie.

Celem zbiórki była pomoc The Breast Cancer Research Foundation, fundacji zajmującej się walką z rakiem piersi. Pomóc mógł każdy z graczy – wystarczyło zakupić skin Łaski o nazwie „Goździk” lub też dedykowany tej postaci t-shirt. Sama skórka kosztowała aż 15 dolarów, ale okazuje się, że cena ta nikogo nie odstraszyła, bo ostatecznie na konto BCRF przelano aż 12,7 miliona dolarów! Kolejne 130 tysięcy dolarów to efekt okazjonalnego streamu, podczas którego można było wpłacać datki na szczytny cel.

Cała kwota została już przekazana na specjalnej gali, na której pojawił się cały zespół tworzący Overwatcha z reżyserem gry, Jeffem Kaplanem, na czele. Co ciekawe, jest to największa jednorazowa darowizna, jaka została przekazana fundacji w całej jej historii.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wygrana Teamu Kinguin w ESEA MDL

W jednym z ostatnich testów przed europejskim Minorem Team Kinguin zmierzył się z Valiance & Co. Polacy pokonali swoich bałkańskich przeciwników i...