Kto pojedzie na BlizzCon? Katowickie finały Arena World Championship już w ten weekend

Katowice nie od dziś nazywane są stolicą polskiego esportu. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie w stolicy Górnego Śląska Blizzard Entertainment postanowił zorganizować Arena World Championship Summer Finals, gdzie już w najbliższy weekend walczyć będą najlepsze drużyny Europy i Ameryki Północnej. Gra warta jest świeczki, bowiem najlepsi zapewnią sobie awans do wielkiego finału całego sezonu w czasie tegorocznego BlizzConu.

World of Warcraft raczej nie jest gigantem jeżeli chodzi o sporty elektroniczne. Wciąż posiada on jednak spore grono oddanych fanów spragnionych rywalizacji PvP na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, a także chcąc na nowo rozniecić ogień rywalizacji między graczami, Blizzard już po raz drugi podjął decyzję o przeprowadzeniu wielkiego turnieju, w którym na wirtualnych arenach Azeroth zmierzyły się najpotężniejsze zespoły z całego świata. Arena World Championship naturalnie objął też Europę oraz Amerykę Północną. Od maja do czerwca trwały tam otwarte eliminacje w ramach letniego sezonu, w czasie których konkurowano o cenne punkty rankingowe.

Cztery ekipy z każdego kontynentu, które uzyskały największą liczbę punktów na koniec fazy letniej, zmierzą się 14-15 lipca w finałach offline w naszych rodzimych Katowicach. Będą to:

Europa Ameryka Północna
Method Black The Move
Ascendant Super Frogs
Tempo Storm Method Orange
XRB to the Moon Super Rejects

Turniej rozegrany zostanie w formie drabinki podwójnej eliminacji, a pula nagród wynosi 100 000 dolarów. Oprócz nagrody pieniężnej zwycięzca zagwarantuje sobie również udział w wielkim finale AWC na scenie tegorocznego BlizzConu, organizowanego w pierwszy weekend listopada. Czy wysoka dyspozycja Method Black okaże się wystarczająca, czy jednak zespół ten będzie musiał uznać wyższość kolegów zza Wielkiej Wody? Tego dowiemy się już niedługo, a przebieg rozgrywek na żywo będzie można śledzić pod adresem Twitch.tv/Warcraft. Transmisja prowadzona będzie w języku angielskim i w oba dni rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugi dzień Minora CIS, do gry wchodzą m.in. AVANGAR i Spirit

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie A CIS Minor Championship London 2018, dlatego dziś startują zmagania w grupie B. A w niej wszystko wydaje...