fot. ESL/Adela Sznajder

Drugi dzień Minora CIS, do gry wchodzą m.in. AVANGAR i Spirit

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie A CIS Minor Championship London 2018, dlatego dziś startują zmagania w grupie B. A w niej wszystko wydaje się oczywiste, bo największe szanse na awans daje się AVANGAR oraz Teamowi Spirit.

AVANGAR to jedno z większych zaskoczeń pierwszej połowy tego roku. Mało komu znana wcześniej drużyna zdołała bowiem awansować na Majora i była nawet o krok od uzyskania statusu Legendy. Potem udało jej się również wystąpić na kilku innych znaczących lanach, w tym m.in. Intel Extreme Masters Katowice 2018 oraz StarSeries i-League Season 5. Sukcesów co prawda tam nie było, ale i tak ekipa Aliego „Jamego” Djamiego wyrosła na jedną z bardziej znaczących formacji z regionu Wspólnoty Niepodległych Państw. Dziś jednak szyki faworytom popsuć będzie chciało forZe, które po niedawnych zmianach kadrowych znacząco popadło w przeciętność.

Mocny wydaje się także Team Spirit, który nie zaliczył może tylu imprez, co wspomniane AVANGAR, ale za to ma w swoim składzie wiele znaczących nazwisk. Mowa tu m.in. o Vadimie „DavCoscie” Vasilyevie, czyli byłbym graczu FlipSid3 Tactics, który jeszcze w 2015 roku grywał na Majorach. Teraz Rosjanin ma być tym, który poprowadzić Spirit do awansu i ma spore szanse, by to zrobić. Pierwszym rywalem jego i jego kolegów będzie Monolith Gaming, które jeszcze do niedawna znane było jako RUNUP. Niemniej kopciuszek z Europy Wschodniej już na starcie musi sobie radzić z pewnymi problemami, w wyniku których w składzie znalazł się Mareks „YEKINDAR” Galinskis. Łotysz będzie pełnić rolę zmiennika, gdyż jednego z członków zespołu zatrzymały problemy wizowe.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

11 lipca
09:00 AVANGAR vs forZe BO1
10:15 Team Spirit vs Monolith Gaming BO1
11:30 mecz wygranych grupy B BO1
12:45 mecz przegranych grupy B BO3
16:00 decydujący mecz grupy B BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat CIS Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec marzeń o Majorze – NRG odpada z amerykańskiego Minora!

Nie tak miało to wyglądać. Jeszcze przed startem amerykańskiego Minora NRG Esports wydawało się być głównym kandydatem do zajęcia jednego z dwóch czoł...