fot. Team Kinguin

Let’s Do It zagra na DOTA Summit 9!

Niecałe dwa tygodnie temu Team Kinguin rozstał się ze swoją dywizją Dota 2. Od występu na ESL One Katowice pod koniec lutego Polacy zdołali awansować tylko na StarLadder ImbaTV Invitational 5, na którym zajęli ostatnie miejsce. W eliminacjach do innych zawodów zespół Pawła „Patosa” Naruszewicza radził sobie nieco gorzej i często musiał uznawać wyższość rywali. Teraz polska formacja występująca pod nazwą Let’s Do It zdołała odwrócić ten niekorzystny trend i wygrała europejskie kwalifikacje do DOTA Summit 9.

Nasi rodacy otrzymali bezpośrednie zaproszenie do drugiego etapu BTS Summer Cup, który miał wyłonić jedną drużynę nagrodzoną wyjazdem do Los Angeles. W fazie grupowej Polacy pewnie pokonali Gang Squad i The Final Tribe, dzięki czemu z pierwszego miejsca w grupie awansowali do play-offów. W kolejnej fazie rywalizacji pierwszym przeciwnikiem Let’s Do It było Alliance, które również nie było w stanie zatrzymać rozpędzonych Polaków. Kłopoty zaczęły się w następnym spotkaniu, kiedy Patos i spółka ulegli międzynarodowemu składowi Wind and Rain. Na szczęście rewanż z Alliance w drabince przegranych znów padł łupem rodzimego zespołu, który w wielkim finale kwalifikacji odegrał się na WaR i po bardzo wyrównanym pojedynku zapewnił sobie występ na DOTA Summit 9.

Tak prezentowała się pełna drabinka fazy pucharowej BTS Summer Cup:

Pierwsza runda Finał drabinki wygranych Wielki finał
8 lipca
Let’s Do It 2
Alliance 0 9 lipca
Let’s Do It 0
8 lipca Wind And Rain 2
Wind And Rain 2 10 lipca
Espada 1 Wind And Rain 2
Drabinka przegranych Let’s Do It 3
10 lipca
Let’s Do It 2
9 lipca Alliance 0
Alliance 2
Espada 1

DOTA Summit 9 odbędzie się od 25 do 29 lipca w Los Angeles. Nasz rodzimy zespół wziął udział również w ostatniej edycji tego turnieju, w grudniu ubiegłego roku wygrał swoją grupę z Evil Geniuses oraz compLexity Gaming i dopiero w półfinale uległ Virtus.pro.

Dla wszystkich pozostałych uczestników zmagania w USA będą ostatnim sprawdzianem przed zwieńczeniem trwającego sezonu Dota Pro Circuit, czyli The International 8. Pełna lista drużyn, które zagrają na DOTA Summit 9, wygląda następująco:

Evil Geniuses VGJ.Storm Fnatic Fnatic
paIN Gaming OpTic Gaming Let’s Do It
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CIS Minor: Spirit gromi Monolith, forZe nieoczekiwanie pokonuje AVANGAR

Pierwsze mecze grupy B CIS Minor Championship London 2018 już za nami. Nie zawiódł Team Spirit, który w zaledwie osiemnaście rund rozprawił się z o wi...