fot. StarLadder

CIS Minor: Spirit gromi Monolith, forZe nieoczekiwanie pokonuje AVANGAR

Pierwsze mecze grupy B CIS Minor Championship London 2018 już za nami. Nie zawiódł Team Spirit, który w zaledwie osiemnaście rund rozprawił się z o wiele niżej notowanym Monolith Gaming. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o AVANGAR, bo kazachska formacja, która w ostatnich miesiącach grywała na najważniejszych imprezach, teraz musiała uznać wyższość forZe.

AVANGAR 8 : 16 forZe

(CIS Minor – grupa B)
8 6 Inferno 9 16
2 7

Dzisiejszy mecz był kolejnym dowodem na to, że wygrana pistoletówka często nie ma znaczenia. Pierwsza runda padła bowiem łupem AVANGAR, ale to forZe dominowało przez większą część pierwszej połowy. Rosyjska formacja całkiem sprawnie radziła sobie z obroną swoich bombsite’ów i bardzo długo zanosiło się, że zapewni ona sobie całkiem okazałe prowadzenie. Tak się jednak nie stało, bo w pewnym momencie Timur „buster” Tulepov wraz z kolegami zanotowali serię trzech zdobytych z rzędu punktów i tuż przed przerwą tracili do rywali już tylko trzy oczka.

Wynik był niebezpieczny, ale podopieczni Rustama „5TRYK#RA” Alimkulova nic sobie z tego nie robili i ostro z kopyta rozpoczęli drugą odsłonę meczu. AVANGAR bardzo długo wydawało się oszołomione tak agresywną grą przeciwnika, który z ogromną łatwością przełamywał szyki obronne Kazachów. Dość powiedzieć, że uczestnicy ELEAGUE Major po stronie CT powiększyli swój dorobek zaledwie o dwie rundy i koniec końców niespodziewanie polegli aż 8:16.


Team Spirit 16 : 2 Monolith Gaming

(CIS Minor – grupa B)
16 13 Dust2 2 2
3 0

Niespodzianek nie było za to w drugim meczu otwarcia grupy B. W nim faworyzowany przez wszystkich Team Spirit podjął dopiero zdobywające pierwsze doświadczenia Monolith Gaming. I tę różnicę w doświadczeniu było widać, bo Vadim „DavCost” Vasilyev i spółka już od pierwszych minut brutalnie przycisnęli rywali do ściany i z zatrważającą wręcz łatwością odbijali bombsite’y z rąk antyterrorystów. Więcej mówić nie trzeba, wystarczy podać wynik, który do przerwy wynosił miażdżące 13:2 na korzyść Spirit.

W tych okolicznościach tylko cud mógł uratować Monolith, ale ten się nie wydarzył, gdyż Rosjanie nie byli nawet w stanie wygrać drugiej rundy pistoletowej. Wtedy też ich los był już przesądzony, bo kilka minut później pogrom w stosunku 16:2 stał się faktem. TS bez przeszkód dopisało na swoje konto trzy brakujące oczka i już za kilkanaście minut stoczy pojedynek z forZe, którego stawką będzie awans do fazy play-off.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat CIS Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Snax: Z łatwością możemy znaleźć się wśród trzech najlepszych ekip na świecie

Za Januszem "Snaxem" Pogorzelskim lanowy debiut w barwach mousesports. Polski zawodnik nie będzie wspominać go jednak najlepiej, bo jego ekipa nie zdo...