fot. StarLadder

Koniec przygody Monolith z Minorem CIS, AVANGAR pozostaje w grze

Nowa organizacja nie pomogła – reprezentanci Monolith Gaming po zaledwie dwóch meczach żegnają się z CIS Minor Championship London 2018. W swoim drugim środowym meczu rosyjska formacja musiała uznać wyższość wyżej notowanego AVANGAR wynikiem 0:2.

AVANGAR 2 : 0 Monolith Gaming

(CIS Minor – mecz przegranych grupy B)
(4) 19 6 Inferno 9 17 (2)
9 6
16 8 Cache 7 8
8 1
 Dust2 

A nic nie zapowiadało takiego smutnego końca, tym bardziej, że to właśnie Monolith zanotowało lepszy start na Inferno. Alexander „spiker” Ivanov wraz z kolegami dość sprawnie radzili sobie z obroną swoich bombsite’ów i gdyby nie jeden gorszy fragment gry to mogliby jeszcze przed przerwą zapewnić sobie naprawdę okazałe prowadzenie. Tymczasem jednak ich przewaga wynosiła tylko trzy oczka i nie pozwalała jeszcze zachować pełnego spokoju. Zwłaszcza, że po przejściu do defensywy do głosu doszło wreszcie AVANGAR, dzięki czemu w kolejnych minutach oglądaliśmy naprawdę wyrównany mecz. Wobec tego doszło więc do dogrywki, a tam więcej szczęścia mieli Kazachowie, którzy ostatecznie odwrócili losy pojedynku i zatriumfowali w stosunku 19:17.

Taki obrót spraw sprawił, że uczestnicy ELEAGUE Major Boston 2018 na Cache’u pojawili się w o wiele lepszych nastrojach i szybko wysunęli się na czoło na odległość trzech punktów. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Monolith przebiło się wreszcie przez defensywę rywali i odrobiło sporą część strat. Tym razem jednak nie było już mowy o dogrywce, bo po zmianie stron AVANGAR nagle zdominowało przebieg spotkania i niczym nóż w masło wbijało się w wątłą obronę Rosjan. Dość powiedzieć, że przez całą drugą odsłonę mapy Timur „buster” Tulepov wraz z kolegami oddali przeciwnikom już tylko jedno oczko i koniec końców zatriumfowali aż 16:8.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat CIS Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Furlan AGO Esports

Furlan: Na DreamHacka lecimy z ogromną chęcią gry i wolą walki

Przed AGO Esports trzeci już występ na imprezie z serii DreamHack Open. Wcześniej w Tours oraz Jönköping Polakom nie udało się nawet wyjść z grupy, al...