fot. ESL/Helena Kristiansson

AVANGAR uzupełnia grono półfinalistów Minora CIS

Znamy już wszystkie cztery ekipy, które wystąpią w fazie play-off CIS Minor Championship London 2018. Do HellRaisers, pro100 oraz Teamu Spirit, które awans zapewniły sobie już wcześniej, dzięki wygranej nad forZe dołączyło dziś AVANGAR.

forZe 1 : 2 AVANGAR

(CIS Minor – decydujący mecz grupy B)
16 9 Mirage 6 9
3 3
7 5 Inferno 10 16
2 6
12 7 Train 8 16
5 8

W ostatnie środowe spotkanie lepiej weszli reprezentanci forZe, którzy po wygranej pistoletówce pozwolili sobie co prawda na krótką zadyszkę, ale tuż po niej zdecydowanie przejęli inicjatywę. Co więcej, Rosjanie nie oddali jej już do końca pierwszej połowy, dzięki czemu na przerwę schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Szanse AVANGAR odżyły po zmianie stron, gdy uczestnicy ELEAGUE Major Boston 2018 zgarnęli drugą rundę na pistolety. W teorii powinno to przynajmniej na jakiś czas zagwarantować im przewagę, ale Timur „buster” Tulepov i spółka nie byli nawet w stanie doprowadzić do remisu. Zamiast tego ponownie ustąpili pola rywalom, a ci skrzętnie skorzystali z prezentu i już po chwili mogli świętować zwycięstwo w stosunku 16:9.

Były to jednak tylko miłe złego początki, bo kolejne mapy padły już łupem AVANGAR. Najpierw na Inferno Kazachowie świetnie poradzili sobie z grą defensywną, a potem przypieczętowali swoją wygraną wynikiem 16:7. Wobec tego o losach awansu przesądzić miał Train, a tam bardzo długo żadna ze stron nie potrafiła na dobre zdominować rywala. Zamiast tego i jedni, i drudzy notowali krótkie serie zdobytych oczek, przez co wydawało się nawet, że dojdzie do dogrywki. Ale tej nie było, bo pod koniec spotkania buster wraz z kolegami ostatkiem sił zdołali zatriumfować 16:12, eliminując tym samym forZe z dalszej gry.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat CIS Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TaZ Team Kinguin

Kinguin lepsze od Movistar Riders w ESEA MDL

Właśnie dobiegł końca pierwszy dzisiejszy mecz z udziałem Teamu Kinguin w ESEA MDL. Po intensywnym starciu Polakom ostatecznie udało się pokonać o wie...