Startują play-offy Overwatch League, w puli 1,7 miliona dolarów!

Po wielu miesiącach ligowych zmagań Overwatch League wreszcie przechodzi w fazę play-off. W gronie uczestników pozostało już tylko sześć ekip, które dziś w nocy rozpoczną zmagania o łączną pulę nagród w wysokości 1,7 miliona dolarów.

Na początek warto szczerzej omówić format, w jakim toczone będą zmagania. Play-offy rozgrywane będą w drabince pojedynczej eliminacji i rozpoczną się od ćwierćfinałów, w których zmierzą się ze sobą po dwie drużyny. Każda para to seria trzech spotkań BO5 – do awansu do kolejnego etapu potrzebne jest zwycięstwo w dwóch takich meczach. Na swoich półfinałowych rywali już teraz czekają New York Excelsior oraz Los Angeles Valiant, czyli odpowiednio triumfator dywizji Atlantyckiej oraz Pacyficznej.

W nocy ze środy na czwartek odbędą się dwa pojedynki. Najpierw na serwerze pojawią się reprezentanci Boston Uprising, którzy etap ligowy zakończyli na trzecim miejscu. Ich pierwszym rywalem będzie Philadelphia Fusion – George „ShaDowBurn” Gushcha wraz z kolegami awans do fazy pucharowej zapewnili sobie dopiero rzutem na taśmę dzięki dość przeciętnej końcówce sezonu zasadniczego w wykonaniu Houston Outlaws. Kilka godzin później w akcji zobaczymy również mistrzów Stage 1 z London Spitfire, którzy podejmą inną drużynę z Los Angeles, Gladiators.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

12 lipca

Pierwszy ćwierćfinał

02:00 Philadelphia Fusion vs Boston Uprising BO5

Drugi ćwierćfinał

04:00 London Spitfire vs Los Angeles Gladiators BO5

Anglojęzyczny stream z play-offów Overwatch League Season 1 dostępny będzie na oficjalnym kanale Overwatch League na Twitchu. Prawa do transmisji z zawodów zakupiły również ESPN, Disney oraz ABC. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
minise kinguin

Kinguin po fenomenalnym comebacku pokonuje Tricked w ESEA MDL

Po poprzednim zwycięstwie z Movistar Riders, Team Kinguin zmierzyło się z Tricked w swoim drugim dzisiejszym meczu ESEA MDL. Początkowo wydawało się,...