Fortnite
fot. Epic Games/Fortnite

Epic Games przedstawia Summer Skirmish – turniej Fortnite’a z pulą 8 mln dolarów

Zaledwie dwa miesiące temu deweloperzy produkcji, która zawojowała światowy rynek gier, zapowiedzieli, że mają zamiar przeznaczyć aż 100 milionów dolarów na turnieje esportowe w sezonie 2018–2019. Epic Games, czyli studio, którego zdecydowanie największym sukcesem jest Fortnite, ogłosiło dziś, że już w ten weekend rusza z ośmiotygodniową serią zawodów o nazwie Summer Skirmish, których łączna pula nagród wyniesie aż 8 milionów dolarów.

Summer Skirmish będzie rozgrywane w weekendy przez najbliższe osiem tygodni, a więc potrwa w zasadzie do początku września. Pierwszy turniej serii ma rozpocząć się już za parę dni, a w jego puli znajdzie się ćwierć miliona dolarów. Warto jednak zaznaczyć, że każda kolejna odsłona zmagań będzie miała inną pulę nagród. Epic kolejny raz pokazuje jednak, że oficjalne imprezy w Fortnite’a nie będą skupione na rozgrywkach czteroosobowych zespołów, gdyż w Summer Skirmish walczyć będą mogły wyłącznie duety.

Mimo wszystko okazuje się, że twórcy nadal będą starali się utrzymywać rozgrywki w charakterze rozrywkowym. Producenci Fortnite’a zapowiedzieli bowiem, iż w pierwszej rundzie Summer Skirmish znów zobaczymy przedstawicieli społeczności oraz zawodników, którzy już wcześniej pokazywali się na turniejach. Z oficjalnego oświadczenia na stronie Epic Games wynika, że zaproszenia do inauguracyjnej odsłony zmagań zostały już rozesłane, lecz wszelkie informacje o możliwości zakwalifikowania się mają zostać opublikowane już niebawem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PACT molsi

ESEA MDL: Movistar Riders lepsze od PACT

Zakończył się drugi dzisiejszy mecz Polaków rozgrywany w ramach ESEA MDL, w którym PACT podjęło walkę z Movistar Riders. Zespół Michała "molsiego" Łąc...