Golden Fnatic IEM Katowice
fot. ESL/Viola Schuldner

Golden zastąpi tarika podczas ELEAGUE Premier?

Ciemne chmury zbierają się nad Cloud9. Północnoamerykańskia ekipa od pewnego czasu musi borykać się z problemami natury personalnej, przez które nie jest ona w stanie ustabilizować swojego składu. Zresztą jak podaje Flickshot, już niedługo możemy zobaczyć kolejną odsłonę tego dramatu.

Francuscy dziennikarze dotarli bowiem do informacji, zgodnie z którymi C9 już podczas zbliżającego się ELEAGUE Premier zaangażuje pozostającego ostatnio poza grą Maikila „Goldena” Selima. Szwed w pierwszych miesiącach tego roku poprowadził Fnatic do triumfów podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018 oraz światowych finałów WESG 2018, ale mimo to w połowie czerwca został odsunięty od drużyny. Już wtedy stało się jasne, że 24-latek będzie szukał drogi ucieczki i możliwe, że taką zagwarantuje mu właśnie Cloud9.

Skandynawski prowadzący miałby zająć miejsce Tarika „tarika” Celika, co nie może w sumie dziwić. Amerykanin już jakiś czas temu łączony był z transferem do MIBR, gdzie spotkałby swojego byłego kolegę z C9, Jake’a „Stewie2K” Yipa. Nie wiadomo jednak czy ewentualna absencja Celika byłaby związana właśnie z zaawansowanymi rozmowami z MIBR, czy też wpływ na nią miałby inne kwestie. Co ciekawe, w drużynie spod znaku dziewiątej chmury występuje już jeden zmiennik – niechciany w mousesports Martin „STYKO” Styk, który zastąpił Pujana „FNS-a” Mehtę.

Jeśli powyższe plotki potwierdzą się, skład Cloud9 podczas ELEAGUE Premier 2018 będzie prezentować się następująco:

  • Tyler „Skadoodle” Latham
  • Timothy „autimatic” Ta
  • Will „RUSH” Wierzba
  • Martin „STYKO” Styk – zmiennik
  • Maikil „Golden” Selim – zmiennik
  • Soham „valens” Chowdhury – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami faza play-off Minora CIS, dziś poznamy kolejnego uczestnika FACEIT Major

Po dwóch dniach zmagań grupowych przyszła pora na fazę pucharową. Wśród uczestników CIS Minor Championship London 2018 pozostały już tylko cztery form...