fot. PRIDE

Trzy drużyny awansowały do zamkniętych kwalifikacji do ESL MP

106 ekip przystąpiło do pierwszej tury kwalifikacyjnej do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Na ten moment poznaliśmy nazwy trzech formacji, które wywalczyły sobie przepustkę do kolejnej fazy – zamkniętych kwalifikacji. Czwartą drużynę wyłoni przełożone spotkanie pomiędzy Izako Tigers a MocnymFullem.

Pewni gry w kolejnym etapie eliminacji mogą być już żartownisie oraz Rogal DHL. Zespół żartownisiów nie po raz pierwszy zaprezentował się z dobrej strony w rozgrywkach online. Nieco ponad miesiąc temu Daniel „Koncaty” Konca i spółka z dużym powodzeniem uczestniczyli w turnieju CS:GO OMEN by HP. Zwycięską passę drużyny w trzymapowym pojedynku przełamało dopiero ex-ALSEN Team. Rogal DHL to połączenie zawodników powiązanych z organizacją PRIDE. Drużyna składa się z trzech graczy pierwszej drużyny popularnych „Orłów” oraz dwóch strzelców występujących ostatnio w barwach SEAL Esports.

Z szansami na awans do zamkniętych kwalifikacji przez pierwszą turę otwartych zmagań pożegnała się formacja Atlantic.gg. W decydującym meczu w LB musiała ona uznać wyższość Zimnych Drani, w których składzie znajdziemy znajome twarze. Mowa chociażby o Piotrze „p1jo” Bloku, który przez pewien czas reprezentował barwy SEAL Esports.

Ostatnie rozstrzygnięcia w drabince przegranych jeszcze przed nami, gdyż o miejsce w kolejnym etapie powalczą Izako Tigers oraz MocnyFull. Postawa Tygrysów może być pewnym zaskoczeniem, gdyż jest to drużyna stworzona naprędce, bez szczególnego zgrania. Tymczasem ich rywale, MocnyFull z pewnością zawieszą poprzeczkę na wysokim poziomie. W barwach tej ekipy występują dwaj byli reprezentanci OFF-MODE – Kacper „NKR” Kawiński oraz Nataniel „othersss” Fijołek. Na swojej drodze MocnyFull pokonał chociażby mix byłego zawodnika Izako Boars, Mateusza „Morfana” Świętochowskiego.

To nie koniec emocji związanych z kwalifikacjami do kolejnego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Już w piątek rozpoczyna się druga, a zarazem ostatnia tura eliminacji. Jest to zatem kolejna nadzieja dla ekip, którym zabrakło szczęścia w ten weekend. Zapisy prowadzone są tutaj.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EDP z kolejnym zwycięstwem w kwalifikacjach do 17. sezonu ESL MP w LoL-a

Minionej nocy rozstrzygnięto trzeci otwarty turniej kwalifikacyjny do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Triumfatorem po raz drugi...