Cody Sun
fot. Riot Games

100T podejmie GGS na początek ostatniego dnia czwartej kolejki NA LCS

Przed nami ostatnie pięć pojedynków czwartego tygodnia NA LCS 2018 Summer Split. Dziś na arenie w Los Angeles o kolejne punkty ligowe powalczą najlepsze formacje Ameryki Północnej. Na ten moment na czele zestawienia widnieją Team Liquid oraz 100 Thieves, które ex aequo okupują pierwsze miejsce w tabeli.

Najpierw na wirtualnym polu bitwy oko w oko staną reprezentanci Golden Guardians oraz 100 Thieves. Ci pierwsi wczoraj zdecydowanie zaskoczyli swoich fanów, pokonując w bardzo imponującym stylu Clutch Gaming. Jeżeli zaś chodzi o „Złodziei”, to śmiało można rzec, że są oni obecnie na fali. Zaqueri „Aphromoo” Black i jego kompani nie przegrali żadnej z pięciu ostatnich potyczek i z pewnością nie pozwolą sobie na przerwanie tej passy w meczu z niżej notowanym GGS.

Po krótkiej przerwie liderzy tabeli, czyli Yiliang „Doublelift” Peng i reszta, podejmą walkę z FlyQuest, które wczoraj musiało uznać wyższość Cloud9. Team Liquid definitywnie jest uznawany za murowanego faworyta tego pojedynku i najprawdopodobniej nie zawiedzie swoich fanów, gdyż FlyQuest nie radzi sobie szczególnie dobrze w ostatnich tygodniach i w porównaniu do zespołu Doublelifta wypada co najmniej blado.

Później czeka nas potencjalnie najciekawszy mecz drugiego dnia czwartej kolejki NA LCS, gdyż Team SoloMid zmierzy się z Echo Fox. Obydwie formacje prezentują aktualnie zbliżony do siebie poziom oraz od dłuższego czasu utrzymują się na wysokich pozycjach w lidze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zarówno TSM, jak i Echo Fox poniosły wczoraj porażkę, a więc na pewno będą chciały dziś poprawić swój nadszarpany wizerunek.

Około północy zobaczymy natomiast starcie Counter Logic Gaming z Cloud9, które wczoraj w końcu przełamało swoją fatalną passę. Minionej nocy Zachary „Sneaky” Scuderi i reszta pokazali całkiem wysoki poziom, pokonując FlyQuest w przekonującym stylu. Niemniej jednak CLG to wciąż równie, o ile nie bardziej, wymagający przeciwnik, co FlyQuest, dlatego też trudno jest oczekiwać, że C9 bez większego trudu zdobędzie kolejne punkty ligowe.

Na koniec dnia będziemy mogli emocjonować się pojedynkiem Clutch Gaming z OpTic Gaming. Obydwie ekipy zaliczyły wczoraj porażki – odpowiednio z Golden Guardians oraz Teamem Liquid, lecz to OpTic wydaje się być od jakiegoś czasu w sporym dołku. Zespół Noha „Arrowa” Dong-hyeona przegrał pięć z siedmiu rozegranych dotychczas potyczek i w tym momencie znajduje się na szarym końcu zestawienia NA LCS. Stojące z drugiej strony barykady CG również nie może się pochwalić wybitnymi wynikami, ale wciąż wygląda na groźniejszą ekipę od OpTic

Harmonogram ostatnich spotkań czwartej kolejki NA LCS 2018 Summer Split:

Niedziela, 15 lipca 2018
21:00 Golden Guardians vs 100 Thieves Bo1
22:00 FlyQuest vs Team Liquid Bo1
23:00 Team SoloMid vs Echo Fox Bo1
Poniedziałek, 16 lipca 2018
00:00 Counter Logic Gaming vs Cloud9 Bo1
01:00 OpTic Gaming vs Clutch Gaming Bo1

Wszystkie mecze NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Dziś komentowaniem pojedynków najlepszych ekip Północnej Ameryki zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Paweł „Cruiser” Klimesz. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Minor za pasem – krótko o uczestnikach Asia Minor Championship

Miesiąc Minorów na półmetku. Jak dotychczas rozstrzygnięcia zapadły już w obu Amerykach oraz w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw, ale na tym nie...