fot. ESL/Adela Sznajder

Byli gracze Pompy oraz SEAL tworzą nowy skład

W pierwszej połowie tego roku składy CS:GO prowadzone przez SEAL Esports oraz Pompa Team w mniej lub bardziej widowiskowy sposób dopełniły swojego żywota. Tym samym na rynku znalazło się aż dziesięciu zawodników, którzy rozpoczęli poszukiwania nowych organizacji. Pięciu z nich postanowiło połączyć swoje siły, tworząc tym samym zespół znany od teraz jako BLAST.

Podstawę nowej ekipy tworzyć będzie trzech byłych graczy SEAL – Piotr „peet” Ćwikliński, Michał „mono” Gabszewicz oraz Oskar „oskarish” Stenborowski. Cała trójka miała niedawno okazję wystąpić razem podczas poznańskich finałów Good Game League 2018. Ponadto oskarish walczył także o awans na europejskiego Minora pod banderą Epsilon eSports. Przez pewien czas wydawało się nawet, że 21-latek może pozostać w międzynarodowej formacji na stałe, ale dziś wiemy już, że tak się nie stanie.

Pozostałe dwa wolne miejsca zgarnął natomiast duet z Pompy, czyli Bartosz „Hyper” Wolny oraz Maciej „destroj” Deorocki. Zdecydowanie bardziej doświadczony jest ten pierwszy z wymienionych, który na swoim koncie ma m.in. występy na dwóch Majorach, a w jego CV możemy znaleźć m.in. Vexed Gaming oraz Team Kinguin. Z kolei Deorocki najbardziej kojarzony jest z okresu swojej gry w tomorrow.gg, wraz z którym dotarł do wielkiego finału Pucharu Polski Cybersport oraz awansował do ESL Mistrzostw Polski.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo w końcu udało nam się stworzyć naprawdę solidny oraz obiecujący skład – przyznał peet w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu HLTV. – Połączenie młodości, umiejętności oraz doświadczenia powinno być właśnie tym, czego potrzeba nam, byśmy mogli osiągnąć nasze cele. Wraz z oskarishem (który postanowił opuścić Epsilon) oraz mono występuję od ponad roku, a jeszcze dłużej dane mi było grać z Hyperem, doskonale znamy więc swoje możliwości i wiemy jak je wykorzystać. Jeśli zaś chodzi o destroja to jest on młodym utalentowanym zawodnikiem, który idealnie pasuje do naszego składu. Jak większość nowo utworzonych zespołów chcemy jak najszybciej przebić się do czołowej trzydziestki rankingu HLTV – dodał.

Skład BLAST prezentuje się następująco:

  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Piotr „peet” Ćwikliński
  • Michał „mono” Gabszewicz
  • Bartosz „Hyper” Wolny
  • Maciej „destroj” Deorocki

Teraz gracze rozpoczynają poszukiwania organizacji, która chciałby przyjąć ich pod swoje skrzydła. Ponadto pierwszym celem drużyny jest awans na finały Games Clash Masters, które odbędą się pod koniec września w Gdynii.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Movistar Riders planuje stworzyć hiszpański superteam?

Jedna z najbardziej znanych organizacji z Półwyspu Iberyjskiego, Movistar Riders, rozważa zakontraktowanie nowego, w pełni hiszpańskiego składu. Wedłu...