fot. ESL

Drugi półfinał Asia Minor za nami, Tainted Minds lepsze od SCARZ Absolute

W drugim środowym półfinale Asia Minor Championship London 2018 Tainted Minds 2:0 pokonało rewelację londyńskiego turnieju, SCARZ Absolute. Japończycy, którzy wcześniej ograli m.in. Renegades, dziś kompletnie rozczarowali, a na pierwszej mapie dali się rozgromić 4:16.

SCARZ Absolute 0 : 2 Tainted Minds

(Asia Minor – półfinał)
4 2 Nuke 13 16
2 3
13 9 Cache 6 16
4 10
 Inferno 

W trakcie zakończonej wczoraj fazy grupowej to SCARZ zajęło pierwsze miejsce w swoim zbiorze, ale na serwerze kompletnie nie było tego widać. Japończycy od samego początku meczu ustąpili bowiem pola Tainted Minds, które na Nuke’u prezentowało się bardzo pewnie. Ekipa z Antypodów świetnie radziła sobie z obroną swoich bombiste’ów i na przestrzeni całej pierwszej połowy tylko dwukrotnie ustąpiła pod naporem Azjatów. Wobec tego tuż przed przerwą oba zespoły dzieliło aż jedenaście punktów i tylko cud mógł uratować Takemoriego „takeja” Shogo, ale ten się nie wydarzył. Dlatego też koniec końców to piątka z Australii mogła świętować niezwykle okazałe zwycięstwo w stosunku aż 16:4.

Siłą rozpędu podopieczni Fergusa „ferga” Stephensona także na Cache’u wygrali cztery pierwsze rundy, ale potem wdali się ze swoimi japońskimi rywalami w otwartą wymianę ciosów. I wyszli z niej pokonani, bo SCARZ z czasem przejęło inicjatywę i jeszcze przed zmianą stron wyszło na prowadzenie 9:6. Przewaga ta bardzo szybko stała się jednak wspomnieniem, bo Tainted Minds zdobyło się na jeszcze jeden zryw, który dał bardzo wymierne efekty. Gracze z Oceanii z zaskakującą łatwością podbijali należące do przeciwnika BS-y i mimo oporu ze strony Japończyków doprowadzili ostatecznie do szczęśliwego dla siebie zakończenia. Wynik końcowy na Nuke’u to 16:13, dzięki któremu drużyna Yamana „yama” Ergenekona jest krok bliżej gry na Majorze.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, zaś polska transmisja prowadzona jest na kanale ESPORT NOW. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite Fun League Polska

Druga kolejka Fortnite Fun League Polska wciąż trwa. Dziś kolejne mecze

Już o 19:00 odbędą się trzy mecze rozgrywane w ramach Fortnite Fun League Polska – Pro Bracket, w których ze sobą zmierzy się aż pięćdziesięciu dwóch...