fot. ESL/Bart Oerbekke

TyLoo bez szans. NRG mistrzem IEM Shanghai 2018!

Występujące przed własną publicznością TyLoo dotarło aż do wielkiego finału Intel Extreme Masters Shanghai 2018, ale tam natrafili na NRG Esports. W większości amerykańska formacja nie dała szans azjatyckiemu rywalowi, pewnie pokonując go wynikiem 2:0!

TyLoo 0 : 2 NRG Esports

(IEM Shanghai – wielki finał)
9 8 Overpass 7 16
1 9
2 2 Mirage 13 16
0 3
 Inferno 

Pierwsza połowa starcia na Overpassie zdecydowanie nas nie zawiodła. Raz jedna, raz druga drużyna przejmowała inicjatywę, starając się pokazać, że to właśnie ona jest lepsza. Widać było, że TyLoo świetnie się przygotowało na pojedynek z NRG, analizując ofensywne zagrania, dzięki czemu azjatycka formacja na przerwę schodziła prowadząc 8:7. Druga część potyczki to już zupełnie inna para kaloszy – tu Ke „Mo” Liu i jego kompani nie mieli już nic do powiedzenia. W ataku wywalczyli zaledwie jedno oczko, a wszystkie pozostałe punkty trafiły na konto NRG. Wywodząca się z Ameryki Północnej drużyna finalnie zwyciężyła 16:9, wysuwając się na prowadzenie.

Czas pokazał, że nie tylko na Overpassie TyLoo bardzo źle radziło sobie z atakami. Podobnie było na Mirage’u, czyli mapie, na którą postawili Azjaci. Ich ofensywne zagrania prawie za każdym razem powstrzymywali podopieczni amerykańskiej organizacji, dzięki czemu przewaga NRG z minuty na minutę rosła. Po piętnastu rundach czarno-różowi prowadzili aż 13:2. Znakomita postawa Tsvetelina „CeRq” Dimitrova w rundzie pistoletowej znacząco przybliżyła jego ekipę do zwycięstwa, a po chwili było już po wszystkim. NRG Esports wygrało Mirage’a 16:2, a cały mecz 2:0!

Końcowa klasyfikacja IEM Shanghai 2018 przedstawia się następująco:

1. NRG Esports 125 000 $
2. TyLoo 50 000 $
3-4. Gambit Esports, Virtus.pro 22 000 $
5-6. BOOT-dream[S]cape, HellRaisers 10 000 $
7-8. 5POWER Gaming, Grayhound Gaming 5 500 $
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przeciek na temat startu ePremier League?

Wolverhampton Wanderers ogłosiło początek swojej współpracy z firmą Bundled, która zajmuje się organizowaniem wydarzeń esportowych. W oficjalnym oświa...