fot. DreamHack/Jussi Jaaskelainen

Startują eliminacje do QuakeCon 2018 Open, wśród uczestników Av3k i seth

Wczoraj w Dallas rozpoczęło się największe święto wszystkich graczy Quake’a, czyli QuakeCon. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tym razem imprezie towarzyszyć będą zmagania profesjonalistów, wśród których nie mogło zabraknąć Macieja „Avka” Krzykowskiego.

Były zawodnik Virtus.pro już dziś powalczy o awans do turnieju QuakeCon 2018 Open, który toczony będzie w formacie 2v2. Partnerem Polaka będzie związany z BIG Marcel „k1llsen” Paul. Obaj gracze w pierwszej rundzie drabinki otrzymali wolny los i do gry wejdą dopiero w rundzie drugiej, zaś ich rywalem będzie zwycięzca starcia pomiędzy 2MuchWin a South Pole National Team. Starcie to zaplanowano na godzinę 19:00.

Co ciekawe, Krzykowski to nie jedyny nasz rodak, którego dane nam będzie zobaczyć w akcji. O grę na zawodach powalczy także Michał „seth” Wolski, który wraz z deXonem z Holandii stworzył miks Lobotomy BoyS, który o 18:00 zmierzy się z amerykańskim FREEDOM 35. Ponadto udział w zmaganiach weźmie kilku czołowych przedstawicieli sceny Quake Champions, w tym m.in. Tim „DaHanG” Fogarty, Adrián „RAISY” Birgány oraz Nikita „clawz” Marchinsky.

W sumie udział w eliminacjach wezmą 42 drużyny, które rywalizować będą w drabince podwójnej eliminacji. Wybrane spotkania wraz z angielskim komentarzem będzie można oglądać pod tym adresem. Ostatecznie awans QuakeCon 2018 Open, którego pula nagród wyniesie 150 tysięcy dolarów, zapewni sobie osiem najlepszych duetów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

coldzera wart aż 2 miliony dolarów?

Nie od dziś wiadomo, że nastroje wśród członków brazylijskiej formacji MIBR nie są najlepsze. Już miesiąc temu pojawiały się plotki na temat tego, że...