fot. WESG

pyth wraca do gry i zasila PAPERPLANES

Zaledwie miesiąc trwała przerwa Jacoba „pytha” Mourujärviego. 24-latek, który w lipcu rozstał się z Chaos Esports Club, został nowym zawodnikiem miksowego PAPERPLANES, które zasilił wraz z innym bezrobotnym, Jonasem „hemzk9” Rantamäkim.

Jak dotychczas kariera pytha wiązała się z bezustannymi zmianami przynależności klubowej. Jedynie epizod w Ninjas in Pyjamas, gdzie Szwed spędził aż półtora roku, był stabilniejszym dla niego okresem, niemniej od momentu odejścia z NiP-u Mourujärvi znowu nie potrafił zagrzać nigdzie miejsca. Przez kilka tygodni był próbowany z GODSENT, zaś od stycznia związany był z Enyoy, które potem zasiliło Chaos. Niezadowalające wyniki sprawiły jednak, że w końcu 24-latek wylądował po za składem.

Szansą na reanimację kariery skandynawskiego riflera ma być właśnie PAPERPLANES, które dziś potwierdziło także transfer hemzk9, który niedawno opuścił Wind and Rain. Obaj Szwedzi zajmą miejsca zwolnione niedawno przez Hugo „ZERA” Halvorsena oraz Tima „nawwka” Jonassona i wystąpią wraz z zespołem na Cross Border Esport 2018, a także powalczą w ESEA Mountain Dew League o awans od ESL Pro League.

Jestem podekscytowany, gdyż będę mógł połączyć swoje siły z tak utalentowanymi zawodnikami – przyznał pyth w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu HLTV. – Obecnie poziom mojej motywacji jest niesamowity i dam z siebie wszystko, by udowodnić ludziom na co mnie stać. Wydaje mi się, że dobrze się uzupełniamy i jestem pewny, że narobimy sporo hałasu. Wierzę w ten projekt i mam nadzieję, że znajdziemy odpowiednie wsparcie – dodał.

W tej sytuacji skład PAPERPLANES prezentuje się następująco:

  • Adam „ad3m” Siraj
  • Rasmus „kreaz” Johansson
  • Denis „grux” Gutaj
  • Jacob „pyth” Mourujärvi
  • Jonas „hemzk9” Rantamäki
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tytuł Mistrza Polski i 20 tys. zł w puli nagród. Rusza Rainbow Six® Siege Masters League

Polski oddział Ubisoft® ogłosił, że ruszyła rejestracja do Rainbow Six® Siege Masters League, nowego turnieju w Rainbow Six Siege, którego pula nagród...