fot. ESL/Helena Kristiansson

flusha ląduje na ławce! ScreaM wspomoże Fnatic podczas ESL One New York

Mimo że londyński Major jeszcze trwa, to już zbiera swoje pierwsze żniwa. Dość niespodziewanie włodarze Fnatic ogłosili dziś, że na ławce rezerwowych prowadzonej przez nich dywizji CS:GO wylądował Robin „flusha” Rönnquist, jeden z legendarnych członków ekipy.

Rönnquist trafił do Fnatic w sierpniu 2013 roku i z miejsca stał się jednym z najważniejszych elementów zespołu, który wygrał pierwszego w historii Majora. Później Szwed i jego koledzy triumfowali na współorganizowanej przez Valve imprezie jeszcze dwukrotnie, ale od wielu miesięcy musieli zmagać się z różnego rodzaju problemami, będącymi następstwem niespodziewanych przetasowań kadrowych. Także 23-latek nie zachwycał tak, jak dawniej i podczas FACEIT Majora był najgorszym pod względem statystyk zawodnikiem Fnatic. Na ten moment nie wiadomo jeszcze jaka czeka go przyszłość i czy pożegna się z formacją definitywnie.

Podjęliśmy tę decyzję z ciężkim sercem – możemy wyczytać na oficjalnej stronie organizacji. – Ostatnie wyniki, których podsumowaniem była pierwsza w historii utrata statusu legendy, skłoniły nas jednak do rozpatrzenia pewnych rzeczy związanych z kulturą zespołu oraz jego stabilnością. Mamy nadzieję, że uda nam się przywrócić Fnatic na miejsce na światowej scenie, na którym widzieliśmy je już wcześniej – dodano.

Z uwagi na fakt, że już za kilka dni startuje ESL One New York, Fnatic musiało na szybko znaleźć zastępstwo dla flushy. Teraz wiemy już, że na czas amerykańskiej imprezy do Fnatic dołączy Adil „ScreaM” Benrlitom, który ostatnimi czasy pozostaje bez stałego zatrudnienia. Belg także ma za sobą dość trudny okres zakończony rozwiązaniem Temu EnVyUs oraz nieudanym europejskim Minorem, mimo to jednak nadal posiada on na światowej scenie sporą renomę oraz umiejętności, które mają pomóc drużynie podczas spotkań z takimi rywalami, jak mousesports czy też Natus Vincere.

W tej sytuacji skład Fnatic podczas ESL One New York 2018 będzie prezentować się następująco:

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Jesper „JW” Wecksell
  • Richard „Xizt” Landström
  • William „draken” Sundin
  • Adil „ScreaM” Benrlitom – zmiennik
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

a83650 przed EU vs CN: Każda porażka przeciwko Chińczykom będzie czymś niespodziewanym

Kacper "A83650" Kwieciński to najbardziej utytułowany polski zawodnik Hearthstone'a. Reprezentant Illuminar Gaming na początku lipca zdołał zająć drug...