fot. DreamHack/Adela Sznajder

maLeK poprowadzi G2 podczas ESL One New York

Za G2 Esports kompletnie nieudany Major, podczas którego formacja ta utraciła wywalczony na początku tego roku status legendy. Nic więc dziwnego, że potrzebne były zmiany, ale, o dziwo, na razie obeszło się bez rewolucji, gdyż zatrudniono tylko nowego szkoleniowca, który będzie współpracował z drużyną przy okazji najbliższego lana.

Tym został Damien „maLeK” Marcel, który poprowadzi G2 podczas nadchodzącego ESL One New York 2018. 32-latek ma za sobą ponad roczną przygodę z Teamem EnVyUs, który doprowadził do triumfu podczas DreamHack Open Valencia 2017, zaś ostatnio wspomagał on zdobywający sobie coraz większą sympatię Team 3DMAX. Marcel zajmie miejsce Jérôme’a „NiaKa” Sudriesa, który rolę trenera pełnił przez ostatnie sześć miesięcy, a teraz powraca do funkcji menadżera sekcji CS:GO.

Wprowadzenie nowego trenera jest kolejnym elementem naszej przebudowy – przyznał NiaK w oficjalnym oświadczeniu. – Damien to jeden z pionierów francuskiego sceny Counter-Strike’a. Posiadane przez niego cechy oraz wiedza o CS-ie połączone z długotrwałą znajomością z większością naszych graczy czynią z niego idealnego kandydata, który mógłby wprowadzić do nas nową dynamikę, gdy po ciężki Majorze nasze zdolności adaptacyjne zostały wystawione na poważną próbę. Na ten moment będzie to jednorazowa próba, ale niewykluczone, że przerodzi się ona w długotrwałą współpracę – zapewnił.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Richard „shox” Papillon
  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Alexandre „bodyy” Pianaro
  • Edouard „SmithZz” Dubourdeaux
  • Kévin „Ex6TenZ” Droolans
  • Damien „maLeK” Marcel – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Onca bez wygranej w ESL MP, Izako Boars wciąż walczy o miejsce w czołowej dwójce

Onca Gaming bez zwycięstwa kończy zmagania w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Ostatnia drużyna w tabeli na koniec swojej nieudanej prz...