fot. Blizzard

Korea vs reszta świata – ruszają finały Overwatch World Cup 2018

Ruszył BlizzCon, czyli największe święto wszystkich fanów produkcji Blizzarda. A wraz z nim powraca również Overwatch World Cup 2018, które wchodzi w fazę finałową. W grze pozostało już tylko osiem drużyn narodowych, w tym także obrońcy tytułu z Korei Południowej.

Azjaci to triumfatorzy obu poprzednich edycji Mistrzostw Świata, nic więc dziwnego, że mają chrapkę na ustrzelenie swoistego hat-tricka. I mają na to ogromne szanse, chociaż można odnieść wrażenie, że tym razem ich konkurencja jest o wiele mocniejsza niż w latach poprzednich. Ale nie uprzedzajmy faktów, bo Koreańczycy swój pobyt w Anaheim zaczną od meczu z Australijczykami, którzy przez fazę grupową przebrnęli ze sporymi problemami i awans zapewnili sobie w bólach dopiero rzutem na taśmę.

Warto będzie także zwrócić uwagę na poczynania Amerykanów i Chińczyków. Gospodarze w swojej grupie byli praktycznie bezkonkurencyjni i niewielu rywalom udało się w ogóle uszczknąć im jakąkolwiek mapę. Nieco gorzej poradziły sobie Chiny, które miały zaskakująco spore problemy z niektórymi przeciwnikami, ale nadal wydają się być kandydatem do podium. Teraz potencjał tych dwóch reprezentacji sprawdzą odpowiednio Wielka Brytania oraz Finlandia. Nie można również zapominać o Francji, która stanie naprzeciwko Kanady.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

2 listopada
20:15 Stany Zjednoczone vs Wielka Brytania BO5
22:15 Francja vs Kanada BO5
3 listopada
00:15 Chiny vs Finlandia BO5
02:15 Korea Południowa vs Australia BO5

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu. Po więcej informacji na temat Overwatch World Cup 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugi tegoroczny przystanek BLAST Pro Series na start, zagrają m.in. Astralis i Na`Vi

BLAST Pro Series opuszcza Stambuł i przenosi się do Kopenhagi, gdzie właśnie dziś rozpoczną się kolejne międzynarodowe zawody CS:GO. Poza gospodarzami...