fot. DreamHack/Adela Sznajder

OpTic pokonuje BIG i melduje się w finale cs_summit 3

OpTic Gaming wzięło rewanż na BIG za wcześniejszą porażkę w trakcie cs_summit 3. Dzięki wygranej 2:0 nad niemiecko-brytyjską formacją Duńczycy zameldowali się w wielkim finale imprezy. W nim czeka już NRG Esports.

BIG
0 : 2 OpTic Gaming

(cs_summit 3 – finał dolnej drabinki)
4 3 Nuke 12 16
1 4
11 9 Dust2 6 16
2 9
Train

Gdy runda pistoletowa na Nuke’u wpadła na konto BIG mało kto spodziewał się, że tak potoczą się losy pierwszej mapy tego pojedynku. Po złapaniu głębszego oddechu OpTic bardzo szybko odrobiło stratę, a po chwili wyszło na prowadzenie. W ten sposób zaczęła się dominacja duńskiej strony. Atakujący w każdej rundzie eliminowali wszystkich przeciwników, nie czekając nawet na wybuch bomby. Ekipa Owena „smooyi” Butterfielda wyglądała na zupełnie zagubioną, jakby pierwszy raz przyszło jej grać w Counter-Strike’a. Dowodem tego była potężna seria aż 11 punktów z rzędu na korzyść Skandynawów. Nic więc dziwnego, że już przed zmianą stron kwestia zwycięstwa była już praktycznie rozstrzygnięta. OpTic nie potrzebowało wiele czasu, aby dopiąć swego. Po zaledwie 20 rundach triumf powędrował na konto Kristiana „k0nfiga” Wienecke’a i jego kompanów.

Znacznie więcej emocji doświadczyliśmy od początku batalii na Duście2. Tam pierwsze dwie rundy zasiliły konto liderów tego spotkania, ale po chwili zobaczyliśmy odpowiedź graczy z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Serie najpierw czterech, a później trzech kolejnych punktów, dały BIG solidną zaliczkę w pierwszej połowie. Rywal nie złożył jednak broni i do przerwy nie stracił całkiem dystansu, będąc gorszym od piątki z zachodu Europy tylko o trzy oczka. Nastroje w duńskiej ekipie jeszcze bardziej poprawił świetny start do drugiej odsłony rywalizacji. OpTic ponownie objęło prowadzenie i w miarę upływu czasu jeszcze powiększało zaliczkę. W efekcie tego René „cajunb” Borg i spółka znaleźli się o jeden krok od wielkiego finału już w 27. rundzie. I zaledwie jedna potyczka wystarczyła, aby postawić kropkę nad „i” i przypieczętować okazały triumf.

Za kilkadziesiąt minut spotkanie finałowe. Zmierzą się w nim reprezentanci OpTic oraz NRG Esports. Ci drudzy rozpoczną mecz od prowadzenia 1:0 z racji przystąpienia do niego z górnej drabinki. Pojedynek ten można będzie oglądać pod tym linkiem. Po więcej informacji zapraszamy natomiast do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro

Virtus.pro wygrywa pierwsze polskie otwarte kwalifikacje do WESG 2018

Jeszcze kilka miesięcy temu pojedynki między AGO Esports i Virtus.pro dostarczały argumentów do debaty na temat tego, kto jest najlepszą drużyną w nas...