fot. DreamHack/Jennika Ojala

Tigers wygrywa DreamLeague S10 i awansuje na Majora w Kuala Lumpur

Pierwszy w tym sezonie Minor w Dota 2, DreamLeague Season 10, dobiegł końca. Ostatecznie po triumf sięgnęła sformowana zaledwie dwa miesiące temu ekipa Tigers, która po morderczym wielkim finale okazała się lepsza od Natus Vincere. Tym samym zapewniła ona sobie awans na startujący za pięć dni The Kuala Lumpur Major.

Zespół, w którym znalazło się m.in. trzech byłych członków TNC Tigers z bardzo dobrej strony pokazał się już w fazie grupowej. David „MoonMeander” Tan i spółka poradzili sobie zarówno z ROOONS, jak i z Royal Never Give Up, dzięki czemu play-offy zaczęli od górnej drabinki. A i tam nie było na nich mocnych, bowiem Tigers ze spokojem mknęło przez kolejne szczeble, pokonując najpierw Natus Vincere, a potem ponownie RNG. W decydującym spotkaniu Azjaci musieli zaś jeszcze podjąć Na`Vi. Mecz ten trwał w sumie około pięciu godzin i rozstrzygnął się dopiero po pięciu mapach.

Końcowa klasyfikacja DreamLeague Season 10 prezentuje się następująco:

1. Tigers 125 000 $ + 120 pkt.
2. Natus Vincere 70 000 $ + 100 pkt.
3. Royal Never Give Up 35 000 $ + 90 pkt.
4. Infamous 25 000 $ + 70 pkt.
5-6. compLexity Gaming, Vega Squadron 15 000 $ + 40 pkt.
7-8. The Final Tribe, ROOONS 7 500 $ + 20 pkt.

Poza pieniędzmi i punktami Dota Pro Circuit Tigers zgarnęli również ostatni wolny slot na nadchodzącym The Kuala Lumpur Major, którego pełna lista uczestników wygląda tak:

Alliance Team Aster Evil Geniuses Fnatic
Forward Gaming Gambit Esports J.Storm Ninjas in Pyjamas
paiN Gaming paiN X PSG.LGD Team Secret
Tigers TNC Predator Vici Gaming Virtus.pro

The Kuala Lumpur Major rozegrany zostanie pomiędzy 9 a 18 listopada w Malezji. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 350 tysięcy dolarów oraz 4950 punktów DPC.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
EU LCS

ESPN: Znamy komplet uczestników EU LCS 2019. W grze m.in. North, Rogue i SK

Zmiany w liście drużyn walczących w EU LCS coraz bliżej. Już w listopadzie Riot ogłosi dziesięć formacji, które będą częścią nowej, franczyzowej wersj...