Team Dignitas Rocket League
fot. twitter.com/RLEsports

Dziś wieczorem startują Mistrzostwa Świata w Rocket League!

Dziesięć czołowych formacji Rocket League już dzisiaj rozpocznie walkę o miano najlepszej drużyny na świecie szóstego sezonu. O nagrody z puli wynoszącej pół miliona dolarów powalczą po cztery formacje z Europy i Ameryki Północnej oraz dwie z Australii.

W gronie rywalizujących drużyn znalazł się między innymi mistrz sezonu piątego, czyli Dignitas. Jos „ViolentPanda” van Meurs, Alexandre „Kaydop” Courant i przede wszystkim Pierre „Turbopolsa” Silfver staną przed szansą na zdobycie trzeciego z rzędu mistrzostwa świata jako drużyna. Dla Szweda potencjalne zwycięstwo będzie już czwartym triumfem w finałach i bez wątpienia Turbopolsa i jego kompani są jednymi z faworytów do podniesienia pucharu.

Nie mogą jednak czuć się przesadnie pewni, bowiem w zmaganiach udział weźmie również niezmieniony skład NRG Esports, który będzie szukał okazji do rewanżu za poprzedni finał Mistrzostw Świata RLCS. Justin „jstn” Morales i kompani zapewnili niesamowite widowisko podczas ostatniego meczu piątego sezonu, gdyż o ostatecznym zwycięstwie Dignitas przesądziła dopiero dogrywka i złoty gol zdobyty przez Turbopolsę.

Choć większość będzie skupiała uwagę właśnie na tych dwóch formacjach, to nie tylko one powalczą o zwycięstwo. W akcji zobaczymy również m.in. G2 Esports, które od blisko dwóch lat w niezmienionym składzie jest jedną z najlepszych formacji w Ameryce Północnej, czy też Cloud9, które ostatnie dwa World Championship kończyło w czołowej czwórce.

Mistrzostwa szóstego sezonu tak jak poprzednie zostaną rozegrane w drabince podwójnej eliminacji. W meczu otwierającym zmagania do walki staną Evil Geniuses i Tainted Minds, a zwycięzca tego spotkania podejmie Dignitas. W drugiej potyczce zobaczymy PSG Esports i Chiefs Esports Club. Na triumfatora tego starcia w ćwierćfinale drabinki wygranych czekać będzie NRG Esports.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego dnia RLCS Season 6 World Championship:

Piątek, 9 listopada/Sobota, 10 listopada
20:00 Evil Geniuses vs Tainted Minds Bo5
21:00 PSG Esports vs Chiefs Esports Club Bo5
22:00 G2 Esports G2 Esports vs FlipSid3 Tactics Bo5
23:00 We Dem Girlz vs Cloud9 Bo5
0:00 Dignitas vs Zwycięzca Meczu #1 Bo5
1:00 NRG Esports vs Zwycięzca Meczu #2 Bo5

Wszystkie mecze Mistrzostw Świata szóstego sezonu RLCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale Rocket League. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:00. Po więcej informacji dotyczących turnieju zapraszamy na oficjalną stronę internetową rozgrywek.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mouz pokonuje Lumino, LDLC lepsze od NRG – znamy ćwierćfinalistów IEM Chicago

Po trzech dniach zmagań faza grupowa Intel Extreme Masters Chicago 2018 wreszcie dobiegła końca. Tym samym poznaliśmy pełną listę sześciu drużyn, któr...