AGHresorzy obronili tytuł mistrzów T-Mobile Ligi Akademickiej w Overwatcha

Reprezentanci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie obronili mistrzostwo T-Mobile Ligi Akademickiej. AGHresorzy stanęli na najwyższym stopniu podium rozgrywek w Overwatcha po raz drugi z rzędu, zapisując się tym samym złotymi zgłoskami na kartach historii ligi.

Trzeci sezon TMLA w Overwatcha był zdominowany przez zespół z krakowskiej uczelni. AGHresorzy przez całe rozgrywki nie stracili ani jednej mapy, poprawiając tym samym swój wynik sprzed roku, kiedy… przegrali na jednej arenie zmagań. W pierwszym meczu fazy play-off studenci AGH trafili na swoich lokalnych rywali – Jagiellonów z Uniwersytetu Jagielońskiego. W derbach królewskiego miasta oczywiście nie trudno było wskazać faworyta, który swoją teoretyczną przewagę skrzętnie potwierdził na serwerze.

W półfinale ligi AGHresorzy zmierzyli się z Syrenkami z Politechniki Warszawskiej. I choć spotkanie to było jednym z najcięższych starć szóstki z AGH, to i tak stołeczna drużyna nie była w stanie urwać choć jednej mapy swoim konkurentom. W wielkim finale przeciwko poznańskim Koziołkom skład z Krakowa nie pozostawił złudzeń, komu należy się mistrzostwo. Co ciekawe, wskutek problemów technicznych Mateusza „MattikMLG” Szymańskiego na serwerze zameldował się rezerwowy – Krzysztof „Tay” Kosecki, ale nawet taki niefortunny splot wydarzeń nie wytrącił reprezentantów AGH z równowagi.

Niedługo po skończonym meczu finałowym triumf swojej ekipy skomentował dla naszego serwisu Aleksander „axl” Kuźma. – Perfekcyjny sezon – osiągnęliśmy swój cel! Tytuł zostaje w naszych rękach, a AGHresorzy wciąż są postrachem ligi. Nie wzięło się to z niczego – jest to efekt miesięcy pracy, wielu godzin treningów i dedykacji każdego z graczy – powiedział nam jeden z liderów krakowskiego zespołu. Z akademicką drużyną Overwatcha z Akademii Górniczo-Hutniczej po tym sezonie pożegna się jednak część obecnego składu, dlatego w Krakowie już poszukują następców, by w kolejnym sezonie rozgrywek znów zainkasować pierwszą lokatę.

Tak prezentuje się podium trzeciego sezonu T-Mobile Ligi Akademickiej w Overwatcha:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TUDSON: Mogę powiedzieć, że pojawiła się już jedna oferta z Polski

W finale zakończonego przed kilkoma dniami turnieju ASUS ROG Join The Republic Challenge zobaczyliśmy nie tylko w pełni polski Team IzakOOO, ale także...