Po tym, jak drużynie Counter-Strike: Global Offensive grającej dla SPLYCE nie udało się dostać do ESL ESEA Pro League Season 3 NA, postanowiła ona zakończyć wspólną grę. Taką informację udostępnił CEO organizacji. Gracze mogą teraz dołączyć do nowych zespołów.
Brak awansu do najbardziej prestiżowej ligi CS:GO był przysłowiowym "gwoździem do trumny" tej drużyny. W barażach o ESL ESEA SPLYCE uległo 0:2 podopiecznym Method. Później nie udało się jej dostać na amerykańskiego Minora, co bez wątpienia także nie podziałało motywująco. Po nieudanych turniejach gracze zaczęli odchodzić z drużyny.
Dotychczasowy skład SPLYCE:
- Peter "ptr" Gurney
- Alec "Slemmy" White
- Steven "rooRoooo" Herrell
- Adam "aKis" Kisseberth
Organizacja zapowiedziała, że nadal ma zamiar inwestować w scenę CS:GO. Niebawem zaprezentowany zostanie nowy skład.