fot. DreamHack/Adela Sznajder

jkaem: chcemy dotrzeć do półfinałów

Do rozpoczęcia MLG Columbus pozostało już niewiele czasu. Z tej okazji anglojęzyczny portal HLTV.org rozpoczął serię wywiadów poprzedzających tenże turniej. Na pierwszy ogień trafił jeden z reprezentantów FaZe Clan, Joakim „jkaem” Myrbostad. Norweski zawodnik opowiedział m.in. o przygotowaniach swojego zespołu oraz oczekiwaniach względem amerykańskiego majora.

Jak powiedział jkaem, jego drużyna poświęcała ostatnio bardzo dużo czasu na wspólne treningi. Dziś rozpoczęli bootcamp w Nowym Jorku. – W ostatnim czasie przykuliśmy dużą uwagę do komunikacji oraz gry drużynowej – dodał zawodnik FaZe.

– Wyjście z grupy jest naszym celem minimum – odpowiedział Norweg zapytany o założenia obrane przez FaZe. – Chcielibyśmy po raz kolejny dotrzeć do półfinałów. Ewentualne niepowodzenie w fazie grupowej jest nie do zaakceptowania. 

Myrbostad przyznał, że największym faworytem ich grupy jest szwedzkie Fnatic. Dodał też, że ciekawie może wyglądać rywalizacja z drużyną Spencera „Hiko” Martina. – Team Liquid tworzy pięciu bardzo mocnych indywidualne zawodników – mam wrażenie, że są do nas podobni. Reprezentant FaZe wytypował także potencjalnych półfinalistów turnieju. – Wydaje mi się, że oprócz nas, w czołowej czwórce znajdzie się Fnatic, Astralis oraz Natus Vincere. Bardzo duże szanse ma także Luminosity.

Jeśli zainteresowało was to, co miał do powiedzenia reprezentant FaZe Clan, możecie przeczytać pełną wersję wywiadu, która dostępna jest tutaj.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LUq: łączył nas tylko CS i wspólny cel

Łukasz "LUq" Wnęk po kilku latach milczenia udzielił Cybersport.pl wywiadu nie tylko na temat dawnych czasów, ale także teraźniejszości. Co robił po r...