fot. Steffie Wunderl / ESL

Na’Vi żegna dywizję Heroes of the Storm

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych europejskich organizacji żegna się ze swoją drużyną Heroes of the Storm. Zarząd Natus Vincere postanowił wycofać się ze sceny, którą wspierał od kwietnia 2015 roku. Przyczyną rozstania były niewystarczająco dobre wyniki i problemy kadrowe, z którymi zespół borykał się od ostatnich mistrzostw na BlizzConie. Do dziś w NaVi reprezentowało tylko trzech zakontraktowanych zawodników, a skład regularnie uzupełniany był stand-inami. Ostatnie dwa duże turnieje, ESL Heroes of the Storm Championship w Katowicach i w Leicester, zakończyły się eliminacją Na’Vi już w fazie grupowej, co przypieczętowało los drużyny.

Z pierwotnego składu w Natus Vincere do dziś grał tylko jeden zawodnik, ethernal. Przez podstawowy skład przewinęło się dziesięciu innych zawodników, a także kilku dodatkowych stand-inów, którzy uzupełniali braki kadrowe zarówno w turniejach online, jak i offline. Największym sukcesem Na’Vi na scenie Heroes of the Storm było zwycięstwo na europejskich mistrzostwach w Pradze. Na finałach World Championship na BlizzConie reprezentanci ukraińskiej organizacji odpadli w półfinale przegrywając z Team Dignitas. Do tamtego momentu na kontach zawodników Na’Vi znalazło się ponad 100 000 dolarów, jednak w 2016 roku nie udało im się odnieść żadnego znaczącego sukcesu na LAN-ach. Problemy sprawiały nawet kwalifikacje internetowe do mistrzostw w Katowicach i Leicester.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CEVO Gfinity S9: dignitas miażdży Selfless

W drugim spotkaniu grupy B CEVO Gfinity Professional Season 9 Team Dignitas pokonał Selfless Gaming. Duński zespół wygrał na Inferno oraz Mirage'u. Dr...