fot. Carlton Beener / ESL

Cloud9 rozwiązuje dywizję Heroes of the Storm

Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii sceny Heroes of the Storm kończy swoją działalność. Decyzja o rozwiązaniu zespołu zapadła po rozczarowującym występie na niedawnym North America Summer Regional Championship, z którego Cloud9 odpadł już w trakcie fazy grupowej. Zarówno sami zawodnicy, jak i zarząd organizacji uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie. Choć Cloud9 ma na swoim koncie zwycięstwa w obu dotychczasowych mistrzostwach na BlizzCon, postanowiono o definitywnym pożegnaniu ze sceną Heroes of the Storm, która przeżywa obecnie poważny kryzys.

Cloud9 do tej pory uznawany był za jednego z największych faworytów dowolnego turnieju, w którym brał udział, choć od dawna zauważalna była przepaść dzieląca Amerykanów od czołowych zawodników z Chin i Korei Południowej. Od pewnego czasu psuła się także atmosfera w drużynie. Zawodnicy, w obliczu kurczenia się profesjonalnej sceny HotS tracili motywację do dalszej gry, a klamka zapadła po porażce w północnoamerykańskich finałach sezonu letniego. Zawodnicy postanowili się rozejść, a organizacja uznała, że nie będzie próbować reformy dywizji i wycofa się ze sceny.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Intel prezentuje miniaturowy, gamingowy PC

Na polskim rynku zadebiutował Intel NUC Skull Canyon, gamingowy miniPC o wyjątkowo małych gabarytach. W obudowie o wymiarach 215x116x23mm zmieścił się...