fot. Fnatic

MPGL Southeast Asian Championship – pierwsza doza lanowej Doty po TI 6

The International 6 zakończyło się już prawie miesiąc temu, a pierwszy międzynarodowy lan nadal nie jest ogłoszony. Jednak fanów offline’owych zmagań w Dotę 2 na pewno ucieszy informacja, że od piątku do niedzieli rozgrywane będzie MPGL Southeast Asian Championship!

MPGL Southeast Asian Championship to turniej lanowy z pulą nagród 50 000$. Wystąpią w nim najsilniejsze zespoły z tego regionu w tym nowy skład Fnatic, MVP.Phoenix, Mineski z wielkim singapurskim talentem – Galvinem „Meracle” Kang Jian Wenem czy White Fries Gaming z takimi weteranami jak Lee „kYxY” Kong Yang, Benedict Lim „hyhy” Han Yong, Nicholas „xFreedom” Kelvin Ileto Lim i Wai Pern „Net” Lim w składzie.

Co dosyć niespodziewane jak na turniej w południowo-wschodniej Azji, MPGL SAC ma świetną obsadę komentatorską. Za mikrofonem zobaczymy między innymi Owena „ODPixela” Daviesa, Davida „GoDza” Parkera, Chana „WinteRa” Litt Binna czy Joriena „Sheevera” van der Heijdena. Do tego gospodarzem całej imprezy będzie uwielbiany przez publiczność Eri „Eri” Neeman, którego można pamiętać np. z ESL One Manila.

Uczestnicy MPGL

  • Fnatic – Raven, Mushi, Ohaiyo, eyyou, DeMoN
  • MVP.Phoenix – QO, Febby, Velo, Reisen, DuBu
  • White Fries Gaming – kYxY, 290, hyhy, xFreedom, Net
  • EHOME.Keen – 86, 影, ran, 佞臣, jdh
  • Execration – Gabbi, Abed, DJ, BYB, Kim0
  • Mineski – Meracle, Raging Potato, RR, Ninjaboogie, Julz
  • WarriorsGaming.Unity – Ahjit, NaNa, KaNG, Ahfu, Wenn
  • Power Gaming – Jacko, ddz, MtR, JyC, MoZuN
  • Signature.Trust – LaKelz, Jabz, aabBAA, FeiMao, tnt
  • Tangerine – Syeonix, Kecik Imba, Roddgeee, ADTR, xNova-

Format

Gracze Fnatic oraz MVP.Phoenix zostali od razu rozstawieni w drabince wygranych w play-offach. Wcześniej jednak zostanie rozegrana faza grupowa w systemie GSL. Zobaczymy dwie grupy, których zwycięzcy awansują do drabinki wygranych w play-offach, natomiast drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsca trafią do drabinki przegranych. Ostatni zespół z każdej grupy zostanie wyeliminowany. Wszystkie mecze w fazie grupowej zostaną rozegrane w systemie bo1, podobnie jak pierwsze trzy rundy drabinki przegranych w play-offach. Pozostałe spotkania odbędą się w formacie bo3.

Podział puli nagród

Pula nagród w wysokości 50 000$ zostanie rozdysponowana w następujący sposób:

1. 30 000$
2. 10 000$
3. 3 000$
4. 1 600$
5-6. 1 200$
7-8. 1 000$
9-10. 500$

Transmisja

MPGL Southeast Asian Championship rozpocznie się w piątek 9 września o 4:35 rano polskiego czasu. Relację w języku angielskim będzie można znaleźć tutaj. Więcej informacji na temat turnieju znajduje się pod tym linkiem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wideo: zapowiedź EMP i 27. MFKiG