fot. Execration

Execration nieoczekiwanie najlepsze na MPGL

Execration wygrywa MPGL Southeast Asian Championship, pierwszy lan po The International 6. Filipińska organizacja nie przegrała żadnego spotkania w fazie grupowej oraz play-offach i awansowała do wielkiego finału z drabinki wygranych. Po drodze Filipińczycy pokonali między innymi Fnatic oraz Mineski. W samym finale Execration rozgromiło MVP.Phoenix w dwóch nieco ponad 20-minutowych grach. Tym samym XctN zainkasowało 30 000$.

Wygrana Execration, a szczególnie dominujący sposób w jaki formacja tego dokonała, jest sporym zaskoczeniem. Zespół nie mógł być stawiany wśród największych faworytów turnieju jako, że na MPGL przyjechały czwarta i piąta drużyna The International 6 – odpowiednio Fnatic i MVP.Phoenix. Jednak Filipińczycy tym razem okazali się lepsi od obu tych zespołów.

Trzecie miejsce zajęło Mineski. Druga filipińska organizacja nie podołała w finale drabinki przegranych MVP.Phoenix. Koreańczycy zdołali wygrać ten mecz 2:1. Ogromnym zaskoczeniem była eliminacja faworytów turnieju – Fnatic. Nowy skład FNC najpierw uległ Execration w górnej drabince. Następnie nie podołał MVP w meczu eliminacyjnym.

Klasyfikacja MPGL Southeast Asian Championship:

1. Execration – 30 000$
2. MVP.Phoenix – 10 000$
3. Mineski – 3 000$
4. Fnatic – 1 600$
5-6. Power Gaming, WarriorsGaming.Unity – 1 200$
7-8. Tangerine, Signature.Trust – 1000$
9-10. White Fries Gaming, EHOME.Keen – 500$

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SL i-League: G2 z NiP-em w finale

Poznaliśmy drugiego finalistę drugiego sezonu StarLadder i-League StarSeries. G2 Esports pozazdrościło Ninjas in Pyjamas i swoje spotkanie półfinałowe...