Nie od razu IEM zbudowano – katowicki powrót do przeszłości

Zanim powstał IEM…. tak można by zacząć tę historię, ale każdy wie, że wcześniej były małe turnieje, które odbywały się w kafejkach, małych salach konferencyjnych czy salach gimnastycznych. W Katowicach postanowili powrócić do tej formuły. Z inicjatywy samorządu studenckiego Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych zorganizowano drugą edycję WSTI Gaming Party. W budynku, w którym mieści się uczelnia, odbywają się zmagania League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Hearthstone i FIFA 16. Do wygrania są nagrody rzeczowe, ale i one mają swoich zwolenników. Po frekwencji widać, że Katowice żyją nie tylko Intel Extreme Masters. I dobrze.

wsti_gaming1

W mainstreamowych mediach nie słyszy się o małych turniejach, ale w Polsce odbywa się ich bardzo dużo. Ludzie lubią wracać do korzeni – przecież na takich wydarzeniach swoje kariery rozpoczynali najlepsi gracze na świecie. Zresztą na katowickim turnieju też nie zabrakło znanych twarzy, w tym Marcina „mrna” Sczesa, medalisty mistrzostw Polski i zdobywcy wielu tytułów w grach z cyklu FIFA, Michała „sroki” Srokosza, Mistrza Polski FIFA Ultimate Team 2015 (PC) czy Adama „Bedvolfa” Howańca – zdobywcy 4. miejsca w 11. sezonie ESL Mistrzostw Polski w League of Legends.

Dla nas jest to również odskocznia od dużych turniejów, przy których organizacji pomagamy – mówi Mateusz Dąbrowski, przewodniczący samorządu studenckiego WSTI. – Obie edycje naszego wydarzenia cieszyły się sporą popularnością, dlatego chętnie kontynuujemy tę inicjatywę przy wsparciu uczelni oraz sponsorów.

Studenci wspomnianej uczelni często angażowani są w pomoc przy organizacji turniejów od ESL Polska, którego oddział także mieści się w Katowicach. Swoje doświadczenie mogą wykorzystywać na uczelnianych wydarzeniach, które e-sportowi są bardzo potrzebne. Można by rzec, że tak  potrzebne, jak piłce nożnej Orliki.

wsti_gaming3

W drugiej edycji WSTI Gaming Party rywalizuje sporo graczy – w zmaganiach League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive bierze udział po 16 zespołów, do turniejów FIFA zapisało się łącznie 80 zawodników, a do Hearthstone 40. Jutro odbędzie się również konkurs cosplay, w którym do wygrania jest 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe.

wsti_gaming2

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały ESL Mistrzostw Polski - najważniejsze informacje

Cztery najlepsze drużyny League of Legends i cztery zespoły Counter-Strike: Global Offensive pojawią się w pierwszy weekend października w łódzkiej At...