Ealien: Turnieje w Polsce zawsze są wyjątkowe

Już jutro w ESL Arenie odbędą się finały europejskiej dywizji Wargaming.net League Gold Series. W zawodach weźmie udział kilku Polaków. Jednym z nich będzie Piotr „Ealien” Peschke, podopieczny Kazna Kru. Ealien to bez wątpienia jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników World of Tanks w naszym kraju. Przed turniejem postanowiliśmy zadać mu kilka pytań. Ealien wypowiedział się m.in. o zmianach, jakie zaszły w rozgrywkach, polakach występujących w WGL i przewidywaniach przed jutrzejszymi spotkaniami.

Przed rozpoczęciem tego sezonu w WGL zaszła jedna bardzo ważna zmiana – wschodnioeuropejskie drużyny są zmuszone do rywalizowania w lidze dla CIS-u. Z perspektywy czasu oceniasz ją na plus? Pozytywnie wpłynęła na rywalizację drużyn World of Tanks w Europie?

To dobra decyzja która powinna zapaść już dawno. Przez sześć sezonów ligi dwie-trzy rosyjskie drużyny dominowały rozgrywki ze względu na lepszy dostęp do treningów z najlepszymi zespołami – Na`Vi i HR. Obecnie poziom się nieco wyrównał (oprócz DiNG, którzy nie przegrali ani jednego meczu).

Jak oceniłbyś występ Kazna Kru w rundzie zasadniczej Wargaming League Wargaming.net League Europe Gold Series Season 1 2016/2017? Spodziewałeś się, że walka bedzie na tyle zacięta, ze miejsce na finałach zapewnicie sobie dopiero po play-offach?

Zaczęliśmy przygotowania do sezonu dość późno, co nie wyszło nam na dobre. Nigdy nie graliśmy także dwóch meczów w ciągu tygodnia, w trakcie rozgrywek było wiec o wiele mniej czasu na przygotowania pomiędzy poszczególnymi przeciwnikami. Nie pomogła także zmiana dni na weekendy, gdzie składy musieliśmy przygotowywać rano. Gra w play-offach to zawsze dodatkowy stres, szczególnie gdy gramy w formacie single elimination.

kazna kru

W zmaganiach uczestniczyły trzy polskie drużyny. UTOPIA zajęła drugie miejsce, kwalifikując się na europejskie finały, Rage.Quit ósme, a Out of Range i Rusty Roster kolejno dziewiąte i dziesiąte. Jedna w pełni polska formacja wystąpi na finałach. To chyba nie najgorszy wynik?

UTOPIA zawsze była o krok od finałów, wiec ich dobry wynik mnie nie dziwi. Sądziłem jednak, że Out of Range poradzi sobie lepiej. Zobaczymy jak pójdzie im gra offline, która trochę rożni się od regularnego sezonu.

Patrząc na to, że Polska jest jedynym krajem reprezentowanym przez kilka drużyn w WGL można stwierdzić, że nie brakuje utalentowanych zawodników World of Tanks. Nie chciałbyś znów grać ze swoimi rodakami w jednej ekipie?

Miałem propozycje dołączenia do polskich zespołów, jednak trochę już zżyłem się z graczami z KAZNY. Póki co skupiam się na tych finałach i zobaczymy, co przyniesie czas.

Półfinałowym rywalem Kazna Kru na turnieju w Katowicach będzie właśnie UTOPIA. Jak podchodzisz do tego pojedynku, patrząc na to, że w internetowych zmaganiach raz wygraliście i raz przegraliście?

Gra online i offline to dwie różne sprawy. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do meczu i mam nadzieję że każdy zagra tak jak powinien. Naszym problemem był jednak wybór przeciwników do treningów, gdyż większość zespołów ma obecnie przerwę w treningach, a niektórym nie ufamy na tyle, by trenować z nimi przed samymi finałami.

Kogo uważasz za faworyta drugiego półfinałowego pojedynku na turnieju w Katowicach? Większe szanse na dostanie się do finału ma DiNG czy Oops – The Tough Giraffes?

Zdecydowanie DiNG, to solidny zespół z doświadczonym kapitanem. Oops będzie się musiało wykazać, a patrząc na to jak szło im w play-offach i mając na uwadze ich wewnętrzne problemy w zespole wątpię, by udało im się sporo ugrać. To jednak lan, więc wszystko może się zdarzyć.

Nie pierwszy raz przyjdzie Ci rywalizować na zawodach przed polską publicznością. Gra przed naszymi kibicami jest dla Ciebie czymś szczególnym czy podchodzisz do takich występów w taki sam sposób, jak do zagranicznych turniejów?

Przede wszystkim nie chciałbym przegrać z Polakami. Turnieje w Polsce zawsze są wyjątkowe, lecz staram się skupiać na swojej grze i przeciwniku. Mam nadzieję nie zawieść znajomych na widowni 🙂

Informacje o finałach WGL EU

Finały Wargaming.net League Gold Series 2016/2017 odbędą się w ESL Arenie w Katowicach 23 października. W zawodach wezmą udział cztery drużyny wyłonione w internetowych zmaganiach: Kazna Kru, DiNG, UTOPIA i Oops. Rywalizacja odbywała się będzie o 100 000$ oraz możliwość reprezentowania Europy na Challengers Rumble. Pierwszy mecz rozpocznie się o 15:00, a streamy w dniu wydarzenia znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SK rywalem Virtus.pro w półfinale EPICENTER!

SK Gaming wygrało pierwszy ćwierćfinał EPICENTER: Moscow. Brazylijczycy pokonali G2 Esports w 3-mapowej batalii, zapewniając sobie miejsce w półfinale...