Szczegóły Heroes of the Storm Global Championship na rok 2017

Blizzard opublikował kolejne szczegóły najważniejszego cyklu turniejów w Heroes of the Storm. System rozgrywek w 2017 roku doczeka się sporych zmian, w dużej mierze inspirowanych choćby League of Legends Championship Series. Heroes Global Championship (HGC) podzielone będzie na cztery główne regiony, w których rywalizacja będzie się odbywać w formacie ligowym z dodatkowymi turniejami pomiędzy poszczególnymi kolejkami.

W ligach europejskiej, północnoamerykańskiej, chińskiej i koreańskiej będzie grać po osiem drużyn. Część z nich otrzymała już zaproszenia, a pozostałe będą musiały walczyć o miejsca poprzez turnieje kwalifikacyjne. W Europie na pewno zagrają Team Dognitas i Fnatic, w Ameryce zaproszenia otrzymały Denial eSports i Astral Authority, zaś w Korei zobaczymy MVP Black i Ballistix. Wszystkie sześć zespołów znalazło się w jesiennych finałach poszczególnych regionów. Nie znamy jeszcze szczegółów listy uczestników rozgrywek w Chinach, ale w przypadku tego kraju dojdzie do współpracy między Blizzardem a Gold Series będącym tamtejszym odpowiednikiem HGC.

Liga rozpocznie się we wszystkich regionach w styczniu, po zakończeniu turniejów kwalifikacyjnych. Przez następnych pięć tygodni drużyny będą ze sobą rywalizować w systemie każdy z każdym. Następnie, w marcu, odbędą się oddzielne turnieje Eastern i Western Clash, w których zagrają po trzy najlepsze drużyny regionów, a także reprezentanci Ameryki Południowej i Australii i Oceanii (Western) oraz Azji Południowo-Wschodniej i Tajwanu (Eastern). Pula nagród obu turniejów specjalnych sięgnie 100 000 dolarów. Po ich zakończeniu zespoły wrócą do formatu ligowego i rozegrają ostatnich pięć kolejek.

Po zakończeniu fazy ligowej drużyna ze szczytu tabeli zakwalifikuje się bezpośrednio do Mid-Season Brawl, a zespoły z lokat 2-6 wezmą udział w playoffach mających na celu wyłonić drugiego uczestnika MSB. Najsłabsze dwie drużyny trafią do Kotła, w którym będą walczyć o utrzymanie w lidze z najlepszymi zespołami z Open Division. W Mid-Season Bral zagra łącznie dwanaście drużyn, po dwie z każdego regionu i po jednej z Ameryki Południowej, Australii i Oceanii, Tajwanu i Azji Południowo-Wschodniej. Pula nagród wyniesie 250 000 dolarów.

Drugi sezon (nazywany także Fazą) będzie charakteryzować się bardzo podobnym formatem. Tym razem jednak rozgrywki zwieńczone zostaną globalnymi finałami HGC na targach BlizzCon z udziałem szesnastu drużyn, w tym po trzech z głównych regionów.

Biorąc pod uwagę dostępne informacje, w puli nagród HGC w 2017 roku znajdzie się przynajmniej 650 000 dolarów, które przypadają na turnieje Eastern i Western Clash oraz Mid-Season Brawl. Nie znamy jeszcze puli nagród mistrzostw świata, jednak można spodziewać się znacznie wyższych liczb. Niewyjaśnioną kwestią pozostaje także wynagrodzenie wszystkich uczestników rozgrywek ligowych, jednak Blizzard zapowiadał podpisanie kontraktów ze wszystkimi zawodnikami, dzięki którym mają otrzymywać stałą pensję za grę w cyklu Heroes Global Championship. Wiemy też, że etapy ligowe będą rozgrywane w Europie i Ameryce za pośrednictwem Internetu, choć prawdopodobnie w Korei i Chinach zachowane zostaną zawody offline.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dignitas wiceliderem rankingu HLTV, VP i Kinguin bez zmian

Team Dignitas, zwycięzca zawodów EPICENTER: Moscow, został dziś oficjalnie drugą najlepszą drużyną świata. W nowo opublikowanej odsłonie rankingu HLTV...