fot. G2 Esports

G2 Esports przedłuża kontrakt z Polakiem i całym składem Hearthstone

Choć wiele organizacji e-sportowych w 2016 roku wycofało się ze wspierania sceny Hearthstone, G2 Esports ogłasza odnowienie kontraktów z całą swoją czteroosobową drużyną. W barwach hiszpańskiej organizacji pozostają Jakub „Lothar” Szygulski (pełniący także rolę managera i kapitana zespołu), Adrian „Lifecoach” Koy, Thijs „Thijs” Molendijk i Radu „Rdu” Dima. Wspomniana czwórka razem występowała od stycznia 2015, jeszcze wtedy w barwach Nihilum, a od października tego samego roku zawodnicy reprezentują G2 Esports, wcześniej znanego jako Gamers2.

Lothar, Lifecoach, Thijs i Rdu wspólnie tworzą najdłużej istniejący zespół w historii profesjonalnego Hearthstone. Zawodnicy G2 odnieśli w ciągu minionych dwóch lat szereg zwycięstw. Thijs dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Europy, a także znalazł się w półfinałach mistrzostw świata w 2015 roku. Lifecoach wygrał m.in. SeatStory Cup V i Celestial Invitational #1, zaś Rdu ma na swoim koncie złoto DreamHack Summer 2016 czy Insomnia56. Lothar, który przez ten czas zajmował się także zarządzaniem drużyną czy komentowaniem największych międzynarodowych turniejów, zdecydowanie rzadziej brał udział w samych zawodach.

Jak zauważył w oficjalnym oświadczeniu Rdu, scena Hearthstone przeżywa obecnie kryzys, więc tym bardziej cieszy się z podpisania korzystnego kontraktu z G2 Esports. Lothar natomiast podkreślił, jak duże znaczenie ma stabilność składu, w którym od samego początku nie dokonano żadnych zmian kadrowych. Polak zaś zapewnił, że drużyna działa jak „dobrze naoliwiona maszyna”. G2 Esports na Hearthstone World Championship reprezentuje Thijs, który awans wywalczył sobie wygrywając wiosenne mistrzostwa Europy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL Pro League: Liquid ulega mousesports

Team Liquid nie będzie zbyt dobrze wspominał swojego początku na finałach ESL Pro League. Najpierw zespół ten uległ OpTiC Gaming, a w swoim drugim sta...