fot. Virtus.pro

13. urodziny organizacji Virtus.pro

1 listopada 2003 roku to ważna data w historii e-sportu. Właśnie wtedy narodziła się marka, które z czasem stałą się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Wiele tytułów mistrzowskich, kilka sekcji związanych z różnymi grami, a przede wszystkim polski skład CS:GO. Dziś Virtus.pro świętuje swoje 13. urodziny.

Mimo, że VP najbardziej kojarzone jest z uwagi na wspominanego już Counter-Strike’a oraz Dotę, na przestrzeni lat inwestowało w wiele innych tytułów. W gronie tym znaleźć możemy takie gry, jak StarCraft 2, World of Tanks, Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Żadna z nich jednak nie nawiązała sukcesami do wyżej wymienionej dwójki.

Mówiąc o rosyjskiej organizacji, należy oczywiście wspomnieć o polskim składzie CS:GO. Piątka znad Wisły to obecnie jedna z najlepszych ekip na świecie. Nasi rodacy reprezentują Virtus.pro od stycznia 2014 roku. Ich najważniejszym sukcesem w tych barwach jest zwycięstwo na EMS One Katowice 2014 – jednym z turniejów rangi major.

Z okazji urodzin, sama organizacja wystosowała oficjalny komunikat dla swoich kibiców:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Freeze w poszukiwaniu nowej drużyny

Aleš "Freeze" Kněžínek poinformował, że jego dotychczasowa organizacja, H2k-Gaming zezwoliła mu na poszukiwanie nowej drużyny oraz jest otwarta na ofe...