Dragonn: scena FIFY rozrasta się w niesamowitym tempie

Rozgrywki w ramach MODECOM Legia eSports Cup trwają w najlepsze. Tym razem porozmawialiśmy z reprezentantem West Ham United, Seanem „Dragonnem” Allenem.

W ostatnim czasie coraz więcej profesjonalnych klubów piłkarskich angażuje się w e-sport. Barwy West Ham reprezentujesz od maja tego roku. Jakie są twoje ogólne odczucia dotyczące wzrastającej popularności sceny e-sportowej wśród największych europejskich klubów?

To niesamowite uczucie. Jeśli cofnęlibyśmy się w czasie o pięć lat, to żaden z nas nie wpadłby na to, że kluby piłkarskie będą wkraczały w świat e-sportu. Teraz jest nas dziesięciu i każdy z nas reprezentuje inny zespół. Scena rozrasta się w niesamowitym tempie.

Turniej na którym właśnie się znajdujemy to właśnie jeden z naocznych dowodów twojej tezy. Jak podoba ci się wydarzenie na stadionie Legii?

Trzeba przyznać, że kandydatów do zwycięstwa jest wielu – paru moich przeciwników prezentuje naprawdę wysoki poziom. Jestem niezwykle podekscytowany, że mogę być właśnie w tym miejscu i brać udział w rozgrywkach.

Jak wyobrażasz sobie przyszłość sceny FIFY? Czy sądzisz, że w najbliższych miesiącach doczekamy się kolejnych, równie ciekawych wydarzeń?

Wydaje mi się, że w niedalekiej przyszłości nasza scena będzie się intensywnie rozrastać. Już teraz mamy przecież dwa kluby z Premier League, parę drużyn z Francji, Niemiec, Hiszpanii. Jest też oczywiście Legia. Będzie tylko lepiej!

Na koniec chciałbym cię zapytać również o plany dotyczące twojej kariery. Masz przed sobą jakiś konkretny cel, który chciałbyś osiągnąć?

Dwukrotnie w mojej karierze byłem o krok od zdobycia Mistrzostwa Świata.  Mam nadzieję, że w najbliższym czasie dopnę swego i stanę na najwyższym stopniu podium.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowa postać, nowe mapy, nowy tryb - Overwatch na BlizzConie

Wielkie święto wszystkich fanów Blizzarda nie mogło się obejść bez flagowego FPS-a amerykańskiej firmy. Mowa oczywiście o Overwatch, który to podczas...