FIFA 17
fot. Olympique Lyon
fot. Olympique Lyon

Olympique Lyon z sekcją e-sportową

Bartosz Chichłowski | 11 listopada 2016, 17:20

Kolejny klub sportowy idzie za ciosem i inwestuje w rozgrywki elektroniczne. Mowa tu o Olympique Lyonnais, który jako trzecia organizacja we Francji przyjmie w swoje szeregi zawodnika FIFA. Choć prezes klubu, Jean-Michel Aulas, zapowiedział założenie sekcji e-sportowej, to wciąż trwa proces rekrutacji i nie wiemy jeszcze, kto wystąpi w barwach drużyny.

Olympique Lyon będzie trzecim we Francji klubem z sekcją e-sportową, ale to dopiero początek. Wcześniej francuska federacja piłki nożnej ogłosiła start e-Ligue 1, w ramach której dwadzieścia drużyn występujących w najwyższej kategorii ligowej wystawi po dwóch zawodników grających w FIFA 17.

W przeciwieństwie do jednego ze swoich konkurentów, Paris Saint-Germain, Olympique Lyon nie zamierza jeszcze przeznaczyć wielu środków na e-sport, a na razie woli skupić się na budowaniu podstaw.

Tagi: ,


nice things by Grupa Leonardo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Cybersport.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
lg_zews
zews nowym trenerem Team Liquid?

Po niezbyt udanym epizodzie w Immortals Wilton "zews" Prado niebawem może powrócić do roli trenera. Doświadczony Brazylijczyk jeszcze dziś może zostać przedstawiony...

Zamknij