fot. FC Nantes

FC Nantes inwestuje w e-sport

Pośród klubów sportowych zapanowała moda na to, by inwestować w e-sport. Kolejne drużyny, wietrząc płynące z tego korzyści, co kilka dni ogłaszają zatrudnienie kolejnych zawodników. Tym razem padło na FC Nantes, które, idąc śladem poprzedników, założyło sekcję FIFA.

Francuski klub, zarządzany na co dzień przez polskiego biznesmena Waldemara Kitę, zakontraktował Adriena „Aquino” Viauda, mistrza świata ESWC z 2011 roku. Sam 28-latek nie krył radości z podpisania umowy, obiecując jednocześnie spore zaangażowanie:

Cieszę się, że otrzymałem możliwość reprezentowania klubu, któremu zawsze kibicowałem. Projekt, którzy przedstawiły mi władze, przekonał mnie. To dla mnie wielka szansa, ale także i wyzwanie. Wszak jestem pierwszym e-sportowym zawodnikiem w historii FC Nanates.

Co ciekawe, na tym działania klubu z zachodniej Francji się nie kończą. Jak zapewniają władze, w planach na najbliższy czas jest zatrudnienie kolejnych dwóch graczy, by stworzyć trzyosobową drużynę. Czuwać nad nią ma przeznaczony specjalnie do tej roli menadżer.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszyły zapisy do Challenger Series Open Qualifier

Uruchomiono zapisy do kolejnej odsłony Challenger Series Open Qualifier - turnieju, którego triumfatorzy będą o krok bliżej od awansu do Challenger Se...