fot. FC St. Gallen

FC St. Gallen pierwszym szwajcarskim klubem w e-sporcie

Kilka dni temu informowaliśmy, że FC Luzern planuje zostać pierwszym szwajcarskim klubem, który zainwestuje w e-sport. Niestety, oficjele z Lucerny muszą pogodzić się z tym, że czeka na nich co najwyżej miejsce numer dwa. Wszystko dlatego, że wczoraj kontrakt z profesjonalnym graczem FIFA podpisał inny zespół z kraju Helwetów, FC. St. Gallen.

Dwukrotni mistrzowie kraju zdecydowali się rozpocząć współpracę z 17-letnim Sandro “Neysk11Lem” Poschingerem. Młody Szwajcar uważany jest za jeden z najlepiej rokujących talentów na e-sportowej scenie piłkarskiej. Ponadto, pochodzi z Sankt Gallen, co zapewne miało niebagatelny wpływ na jego wybór.

Sposób, w jaki rozwija się e-sport jest bardzo szybki i niezwykle imponujący – stwierdził dyrektor generalny FC St. Gallen, Pascal Kesseli. – Jeszcze do niedawna było to dla nas kompletnie nieznane terytorium, ale rozmowy, które w ostatnich tygodniach odbyliśmy z eSportsReputation, mocno przekonały nas do tej inwestycji. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z faktu, że mamy możliwość wskazania kierunku e-sportu w Szwajcarii – dodał.

Tym samym St. Gallen dołączyło do plejady europejskich drużyn piłkarskich, takich jak Manchester City, West Ham United czy FC Schalke 04. To tylko początek listy klubów, które w ostatnich miesiącach zintensyfikowały swoją działalność na polu elektronicznej rozrywki, a można się spodziewać, że rok 2017 tylko pogłębi ten trend.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LCS EU kontra LCK rozpocznie trzeci dzień All-Star 2016

Przed nami trzeci dzień All-Star 2016 Barcelona. Wczoraj mogliśmy oglądać kolejne starcia poszczególnych regionów, walkę w trybie Poro King oraz mecze...