EG i Alliance trafiają w ręce graczy

Pod koniec grudnia 2014 dwie amerykańskie drużyny – Evil Geniuses i Alliance – trafiły w ręce Twitcha po tym, jak serwis streamingowy wszedł w posiadanie GoodGame Agency, której częścią były właśnie te organizacje. Wczoraj obie stały się jednak niezależne, a ich właścicielami zostali zawodnicy.

Współwłaścicielami Alliance zostali ogłoszeni Joakim „Akke” Akterhall i Jonathan „Loda” Berg, zaś COO został dotychczasowy menadżer drużyny Dota 2, Erik Barge. W przypadku Evil Geniuses sprawa wydaje się wyglądać nieco inaczej, bowiem zapowiedziano jedynie, że udziałowcami organizacji są gracze. Może to zatem wyglądać podobnie jak w przypadku Astralis. CEO EG został natomiast Peter „ppd” Dager.

EG i Alliance od teraz będą zupełnie niezależnymi markami. Mimo, że Twitch w żadnej z nich nie będzie miał już jakichkolwiek udziałów, to nadal zamierza je wspierać. W swoim oświadczeniu COO Twitcha, Kevin Lin, podkreślił, że chciał uciąć wszystkie teorie dotyczące faworyzowania Evil Geniuses i Alliance przez firmę, dla której pracuje.

Oficjalne oświadczenia wydane przez EG i Alliance możecie znaleźć odpowiednio tu i tutaj.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W nocy wystartują pierwsze mecze IEM Gyeonggi

W nocy rozpoczną się pierwsze spotkania turnieju League of Legends na Intel Extreme Masters Gyeonggi. Przed nami aż pięć dni emocjonujących rozgrywek,...