League of Legends
fot. Riot Games
fot. Riot Games

SSG i IMT w półfinałach IEM Gyeonggi

Daniel Kasprzycki | 14 grudnia 2016, 13:57

Zakończyły się mecze grupy A na Intel Extreme Masters Gyeonggi. Triumfatorami zestawienia zostali wicemistrzowie świata, Samsung Galaxy oraz reprezentanci północnoamerykańskiego LCS – Immortals.

Pierwsze starcie pomiędzy Samsung Galaxy i Vega Squadron zakończyło się wygraną reprezentantów Korei Południowej. Mimo że Vega Squadron kontrolowało losy rozgrywki przez większą część potyczki, to SSG zdecydowanie lepiej znało się na rozgrywaniu późnej fazy gry i ostatecznie pokonało swoich przeciwników.

Immortals zdecydowanie zaskoczyło wszystkich entuzjastów League of Legends. Organizacja, która ogłosiła swój nowy skład na dzień przed rozpoczęciem turnieju w Gyeonggi, bez problemu pokonała J Team – jedną z najlepszych formacji tajwańskiego LMS. J Team musiało uznać wyższość „Nieśmiertelnych” jeszcze przed pojawieniem się 30. minuty na ekranach oglądających.

W finale drabinki wygranych Samsung Galaxy obnażyło wszystkie możliwe słabości Immortals. Koreańczycy kontrolowali przebieg rozgrywki i nie pozwalali reprezentantom LCS NA na przejęcie inicjatywy. Mecz wydawał się być bardzo jednostronny i ostatecznie SSG zwyciężyło 2:0, co zmusiło Immortals do walki o wyjście z grupy poprzez drabinkę przegranych.

W finale drabinki przegranych na Immortals czekało już J Team, które łatwo wyeliminowało Vega Squadron. Pierwsza bardzo wyrównana mapa ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Pobeltera i spółki. W drugiej odsłonie pojedynku Fofo, który na Summoner’s Rift wyciągnął Cassiopeię, ogrywał przeciwników pod każdym względem i zmusił Immortals do decydującego, trzeciego starcia. W rozstrzygającym spotkaniu J Team wyraźnie prowadziło aż do momentu, w którym Dardoch zabrał Tajwańczykom Barona Nashora sprzed nosa i dzięki temu Immortals wróciło do rozgrywki. Ogromna przewaga w złocie pozwoliła „Nieśmiertelnym” pokonać J Team wynikiem 2:1.

Wyniki meczów grupy A IEM Gyeonggi prezentują się następująco:

  • Samsung Galaxy 1:0 Vega Squadron
  • J Team 0:1 Immortals
  • Mecz zwycięzców grupy A – Samsung Galaxy 2:0 Immortals
  • Mecz przegranych grupy A – Vega Squadron 0:2 J Team
  • Decydujący mecz grupy A – Immortals 2:1 J Team

Tagi: , , , , , , , ,


Overwatch
overwatch_rok_koguta

Chiński rok Koguta w Overwatch

Maciek Petryszyn | 19.01.2017
League of Legends
Jankos

LCS EU Spring Split startuje już dzisiaj!

Jarosław Piłat | 19.01.2017
Counter-Strike: Global Offensive
fot. ESL

Lista uczestników ESL Pro League Season 5 NA skompletowana

Grzegorz Łatka | 19.01.2017
League of Legends
Peanut

Peanut: jestem rozczarowany, że zawiodłem Fakera

Łukasz Kocjan | 19.01.2017
Counter-Strike: Global Offensive
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Heroic zostaje w ESL Pro League, PENTA spada

Maciek Petryszyn | 19.01.2017
Pozostałe
liga_ps4plus_uncharted

Polska Liga PlayStation Plus wchodzi w fazę finałową

Bartosz Chichłowski | 19.01.2017
nice things by Grupa Leonardo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Cybersport.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
fot. ESL
Zakończono fazę grupową IEM Gyeonggi

Znamy już ćwierćfinalistów mistrzostw StarCraft 2 podczas Intel Extreme Masters w Gyeonggi. Zgodnie z oczekiwaniami do playoffów awansowali faworyci, choć...

Zamknij