Lokalne inicjatywy wciąż w formie – Siemianowicki Turniej E-Sportowy

Tydzień temu byliśmy w Gdańsku na BEST Gaming Arena, a dziś odwiedziliśmy Siemianowicki Turniej E-Sportowy. Fakt, że obie imprezy odbywają się w tak krótkim odstępie czasu świadczy o tym, że lokalne inicjatywy nadal dobrze sobie radzą, a gracze są nimi żywo zainteresowani.

Siemianowicki Turniej E-Sportowy to wydarzenie skierowane wyłącznie do uczniów szkół z samych Siemianowic Śląskich. W rozgrywkach udział bierze chociażby młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „COGITO”, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 czy Zespołu Szkół Sportowych. Co ciekawe, to właśnie przedstawiciele tej ostatniej placówki wywalczyli wczoraj pierwsze miejsce w zawodach w League of Legends i trzecie w turnieju FIFA 17.

W Siemianowicach rywalizacja prowadzona jest w trzech grach: League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive i FIFA 17. Drużynowe rozgrywki są oczywiście „daniem głównym”, a zawody w wirtualny futbol to dodatkowa atrakcja. Niemniej jednak we wszystkich trzech turniejach na uczestników czekają nagrody rzeczowe. Organizatorzy przygotowali jednak coś jeszcze. Na oba dni wydarzenia zaplanowano spotkania pokazowe z udziałem klas e-sportowych z Piekar Śląskich i Kędzierzyna Koźle.

Turniej nie powala sceną, liczbą odwiedzających czy wyświetleniami transmisji. Nie o to jednak w nim chodzi. Organizatorzy chcą dać uczniom szansę rywalizacji i zdobywania doświadczenia, promując przy tym e-sport. Siemianowickie wydarzenie ma swój urok.

_DSC0737

_DSC0753

_DSC0757

_DSC0733

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Champions Rumble już w ten weekend

17 grudnia w Moskwie odbędzie się Champions Rumble z udziałem czterech najlepszych drużyn z Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw. Kazna Kru, DiNG,...