fot. Kim "kenzi" Yong Woo

Liquid i Kongdoo Monster w półfinałach IEM Gyeonggi

Grupa B na Intel Extreme Masters Gyeonggi została rozstrzygnięta. Do półfinałów turnieju awansowali wicemistrzowie LoL KeSPA Cup 2016, Kongdoo Monster oraz reprezentanci północnoamerykańskiego LCS – Team Liquid. A zatem w półfinałach zobaczymy dwie formacje z Korei Południowej i dwie z Ameryki Północnej.

Dark Passage, które na zawody w Gyeonggi dostało się poprzez oficjalne kwalifikacje dla regionu Dzikiej Karty, szybko odpadło. Turecka formacja najpierw przegrała z Kongdoo Monster, a później w meczu przeciwko Team Liquid w drabince przegranych i pożegnała się z turniejem.

Mimo że duża liczba fanów ekscytowała się nowym toplanerem Giants Gaming, to ekipa nie poradziła sobie w rozgrywkach grupy B. Pierwsze spotkanie przeciwko Team Liquid poszło po myśli Giants, lecz później było już tylko gorzej. Reprezentanci europejskiego LCS w finale drabinki wygranych ulegli Kongdoo Monster wynikiem 0:2 i następnie zostali pokonani przez Team Liquid w LB tym samym rezultatem.

Wyniki grupy B na IEM Gyeonggi:

  • Kongdoo Monster 1:0 Dark Passage
  • Team Liquid 0:1 Giants Gaming
  • Kongdoo Monster 2:0 Giants Gaming
  • Team Liquid 2:0 Dark Passage
  • Team Liquid 2:0 Giants Gaming

W nocy z czwartku na piątek rozpocznie się faza pucharowa turnieju. W pierwszym półfinale IEM Gyeonggi, który odbędzie się o godzinie 3:45 czasu polskiego, zobaczymy starcie Samsung Galaxy z Team Liquid. Północnoamerykańska ekipa ma znikome szanse na ogranie wicemistrzów świata. Koreańczycy bez problemu rozprawili się ze swoimi przeciwnikami w grupie A i wyglądają na naprawdę silną ekipę.

Półfinałowy pojedynek IEM Gyeonggi pomiędzy Samsung Galaxy, a Team Liquid będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska na TwitchuAzubu oraz Hitboksie. Transmisję poprowadzi Michał „Avahir” Kudliński.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Woolite

Coraz mniej polskich drużyn w kwalifikacjach do Challenger Series

Spotkania trzeciej rundy otwartych kwalifikacji do EU Challenger Series serwera EU West i pierwszej rundy EU Nordic-East już za nami. W kwalifikacjach...