fot. DreamHack

Guru przekonuje o swojej niewinności

Szymon „Guru” Nieciąg, który wczoraj został usunięty z głosowania na skład reprezentacji Polski w NationWars IV, stwierdza, że jest niesprawiedliwie traktowany przez organizatorów turniejów online. Były reprezentant True eSports przyznaje, że jego zachowanie „nie było perfekcyjne” i żałuje pewnych wypowiedzi, ale jednocześnie przekonuje, że nie zasługuje na liczne bany. W ostatnich słowach apeluje o traktowanie go w taki sposób, w jaki traktuje się innych zawodników.

Guru został nieco ponad miesiąc temu wyrzucony z True eSport za niesportowe zachowanie. Decyzja została podjęta głównie na podstawie jego dotychczasowych wypowiedzi, głównie rasistowskich komentarzy. Polaka oskarżano także o tzw. stream cheating, czego dowodem miały być informacje przekazane mu w trakcie transmisji przez Dawida „Nedi’ego” Nieźwińskiego. Nedi przyznał się do winy i działania pod wpływem emocji wywołanej konfliktem z BeastyQT, z którym właśnie wtedy na ladderze grał Guru.

Reprezentant IsIMBA podkreśla też, że został usunięty z listy uczestników turnieju Gauntlet Season 2 Finals, do którego wcześniej wywalczył awans. Organizatorzy nie poinformowali go o podjętej decyzji. Wcześniej został też zbanowany z turniejów BasetradeTV na czas nieokreślony. Guru nie odniósł się jednak w bezpośredni sposób do sprawy plebiscytu na skład reprezentacji Polski.

Pełne oświadczenie Guru w języku angielskim dostępne jest na tej stronie.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid i Kongdoo Monster w półfinałach IEM Gyeonggi

Grupa B na Intel Extreme Masters Gyeonggi została rozstrzygnięta. Do półfinałów turnieju awansowali wicemistrzowie LoL KeSPA Cup 2016, Kongdoo Monster...