League of Legends
fot. Riot Games
fot. Riot Games

Samsung Galaxy pierwszym finalistą IEM Gyeonggi!

Daniel Kasprzycki | 16 grudnia 2016, 13:25

Pierwszy półfinał turnieju League of Legends na przystanku Intel Extreme Masters w Gyeonggi już za nami. W nocy na arenę wyszli tegoroczni wicemistrzowie świata, Samsung Galaxy oraz reprezentanci LCS NA – Team Liquid. Koreańczycy okazali się zbyt silni dla Liquid i zwyciężyli spotkanie, przechodząc do finału turnieju.

W pierwszej odsłonie pojedynku Liquid wydawało się być dominującą drużyną. W początkowej fazie gry widzieliśmy przewagę Reignovera i spółki. Jednakże fatalnie rozegrane walki w okolicach 30. minuty odwróciły losy spotkania i Samsung Galaxy przejęło inicjatywę. Dzięki jednemu pewnemu pchnięciu środkowej alei SSG zakończyło pierwsza mapę.

Druga i zarazem ostatnia potyczka rozpoczęła się od prowadzenia reprezentantów LCK. Mimo że Team Liquid starał się jak mógł i z początku nie odstawał od przeciwników pod względem liczby zabójstw, to z czasem przewaga Samsung Galaxy w złocie rosła, a ostatecznie była dla Liquid gwoździem do trumny. Ponad dziesięciotysięczny deficyt i zabicie Barona Nashora przez Crowna i jego kolegów z drużyny zakończyły mękę Liquid jeszcze przed 30. minutą.

W nocy z piątku na sobotę o godzinie 3:30 czasu polskiego na arenę w Goyang Sports Complex wyjdą Immortals oraz Kongdoo Monster. Drugi półfinał IEM Gyeonggi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska na TwitchuAzubu oraz Hitboksie. Transmisję poprowadzi Michał „Avahir” Kudliński.

Tagi: , , , , , , , ,


Overwatch
overwatch_rok_koguta

Chiński rok Koguta w Overwatch

Maciek Petryszyn | 19.01.2017
League of Legends
Jankos

LCS EU Spring Split startuje już dzisiaj!

Jarosław Piłat | 19.01.2017
Counter-Strike: Global Offensive
fot. ESL

Lista uczestników ESL Pro League Season 5 NA skompletowana

Grzegorz Łatka | 19.01.2017
League of Legends
Peanut

Peanut: jestem rozczarowany, że zawiodłem Fakera

Łukasz Kocjan | 19.01.2017
Counter-Strike: Global Offensive
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Heroic zostaje w ESL Pro League, PENTA spada

Maciek Petryszyn | 19.01.2017
Pozostałe
liga_ps4plus_uncharted

Polska Liga PlayStation Plus wchodzi w fazę finałową

Bartosz Chichłowski | 19.01.2017
nice things by Grupa Leonardo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Cybersport.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
fot. Riot Games
Spirit wraca do Korei i będzie grał dla Afreeca Freecs

Afreeca Freecs skompletowało drużynę, która będzie uczestniczyła w nadchodzącym splicie LCK 2017. Najnowszymi nabytkami organizacji są: były reprezentant Fnatic Lee "Spirit"...

Zamknij