fot. Kim "kenzi" Yong Woo

Kongdoo Monster drugim finalistą IEM Gyeonggi

Rozgrywki League of Legends na Intel Extreme Masters w Gyeonggi powoli dobiegają końca, a dzisiejszej nocy rozstrzygnął się drugi półfinał. Ze spotkania obronną ręką wyszli reprezentanci Korei Południowej – Kongdoo Monster. Wicemistrzowie LoL KeSPA Cup 2016 powalczą w wielkim finale w niedzielny poranek przeciwko Samsung Galaxy.

Pierwsza odsłona półfinałowego meczu Immortals z Kongdoo Monster padła łupem Koreańczyków. Mimo że gra wydawała się być całkiem wyrównana, to późniejszy błąd w pozycjonowaniu marksmana Immortals otworzył Kongdoo drogę do Barona Nashora. Fioletowe wzmocnienie pomogło SSolowi i spółce niszczyć kolejne budynki „Nieśmiertelnych” i ostatecznie zakończyć rozgrywkę.

Immortals nie zamierzało poddawać się bez walki. Pobelter i jego koledzy z drużyny pewnie wygrali drugą mapę. Konsekwentnie zabijając przeciwników i niszcząc kolejne struktury powiększali swoją przewagę. Zwycięska walka na środkowej alei pozwoliła im zabrać wzmocnienie Barona Nashora i nacierać na bazę przeciwnika. Rozpadający się nexus Kongdoo Monster zobaczyliśmy w 32. minucie spotkania.

Decydujące o awansie do finału starcie z początku było bardzo wyrównane. Jednakże kilka źle podjętych decyzji przez Immortals i dużo lepsze rotacje ze strony Kongdoo Monster pozwoliły Koreańczykom wysunąć się na ogromne prowadzenie. Immortals próbowało wszystkiego, lecz nic nie było w stanie zatrzymać rozpędzonego Kongdoo.

W niedzielę o godzinie 8:40 czasu polskiego na arenę w Goyang Sports Complex wyjdą Samsung Galaxy oraz Kongdoo Monster. Wielki finał IEM Gyeonggi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska na TwitchuAzubu oraz Hitboksie. Transmisję poprowadzi Michał „Avahir” Kudliński.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sześć lat od fuzji, która zmieniła e-sport

Dokładnie sześć lat temu ogłoszono fuzję, która później okazała się zbawienna dla polskiego e-sportu - 17 grudnia 2010 pojawiła się informacja o powst...