INnoVation wygrywa IEM Gyeonggi

Jeden z najwybitniejszych Terran w historii sceny StarCraft 2 sięga po kolejny tytuł mistrzowski. Lee „INnoVation” Shin Hyung zdeklasował Statsa w wielkim finale Intel Extreme Masters Gyeonggi zdobywając tym samym 15 000 dolarów i miejsce na liście uczestników IEM Katowice. Choć INnoVation ma za sobą raczej nieudany rok 2016, to w doskonałym stylu rozpoczyna kolejny sezon World Championship Series.

W fazie grupowej INnoVation zdołał zająć pierwsze miejsce w koszyku A, choć w obu swoich meczach natrafił na dość duży opór. Wygrał wtedy ze Statsem i Losirą, którym musiał oddać po jednej mapie. Bez żadnych problemów natomiast pokonał Trusta w ćwierćfinale. Protoss zupełnie nie miał pomysłu na spotkanie z byłym reprezentantem Team Acer i SKT T1, a mecz zakończył się szybkim 3:0. Półfinał okazał się dużo lepszym widowiskiem. INnoVation spotkał się wtedy z Darkiem, który rundę wcześniej wyeliminował obecnego mistrza świata, ByuNa, biorąc tym samym rewanż za finał WCS Global Finals.

Pierwszy półfinał, podobnie jak mecz Darka z ByuNem, był jednym z najlepszych TvZ tego roku. Obaj zawodnicy dali z siebie wszystko, ale tym razem to Terran okazał się lepszy. INnoVation po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy ponownie znalazł się w wielkim finale dużego, międzynarodowego turnieju. Następnego dnia poznał swojego ostatecznego rywala. W drugim półfinale Stats, w niespodziewanie wyrównanym pojedynku, pokonał ByuLa, który również nie mógł zaliczyć sezonu WCS 2016 do udanych. Choć sam INnoVation nie był pewny swojego zwycięstwa i zaznaczał, że obecnie TvP jest bardzo trudnym matchupem, to ostatecznie wielki finał cechował się absolutną dominacją Terrana. Stats został zdeklasowany tak bardzo, że sam finał mógł wydawać się mało interesujący. INnoVation zagrał bezbłędnie, a całe spotkanie można wykorzystać jako materiał instruktażowy dla Terran mających problemy z Protossami.

INnoVation, wygrywając IEM Gyeonggi, stał się pierwszym potwierdzonym uczestnikiem IEM Katowice. Terran wysunął się także na pierwsze miejsce rankingu WCS 2017.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gamer LAN znów w Rzeszowie

Już 28 stycznia w Galerii Rzeszów odbędzie się kolejna edycja turnieju z cyklu Gamer LAN. Tym razem drużyny Counter-Strike: Global Offensive będą rywa...