Lista uczestników Majora skompletowana; IEM Gyeonggi zakończony

W weekend zakończyły się ostateczne kwalifikacje do ELEAGUE Major 2017. Osiem zespołów zapewniło sobie awans na turniej, który odbędzie się już za miesiąc. Ponadto, rozegrany został Intel Extreme Masters Gyeonggi, podczas którego odbyły się zawody w LoL-a, StarCrafta 2 i Overwatcha.

Kwalifikacje do ELEAGUE Major 2017 zakończone

Po czterech dniach intensywnych zmagań wyłonionych zostało ośmiu ostatnich uczestników pierwszego przyszłorocznego Majora. Awans na ELEAGUE Major 2017 poprzez zamknięte eliminacje wywalczyli sobie między innymi GODSENT, OpTic Gaming oraz Team Dignitas. Rozgrywki – niemalże w pełni – zdominowały drużyny ze Starego Kontynentu.

Zaproszeni Zakwalifikowani
SK Gaming GODSENT
Team Liquid FaZe Clan
Virtus.pro OpTic Gaming
Fnatic Team Dignitas
Astralis mousesports
FlipSid3 Tactics EnVyUs
Natus Vincere G2 Esports
Gambit Esports HellRaisers

Czytaj więcej

Znamy zwycięzców IEM Gyeonggi

Za nami ostatni z przystanków jedenastego sezonu Intel Extreme Masters przed światowymi finałami. Zawody rozegrane w południowokoreańskim Gyeonggi wyłoniły zwycięzców w dwóch standardowych turniejach – LoL-a i StarCrafta 2 – i jednym dodatkowym – Overwatcha.

W zmaganiach League of Legends najlepsi okazali się podopieczni Samsung Galaxy. Aktualni wicemistrzowie świata w wielkim finale IEM Gyeonggi spotkali się z Kongdoo Monster. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść SSG. Z kolei w rozgrywkach StarCrafta 2 bezkonkurencyjny okazał się Lee „INnoVation” Shin Hyung. Jeden z najwybitniejszych Terran w historii tej gry w finałowej potyczce zdeklasował Statsa.

Czytaj więcej o turnieju LoL-a

Czytaj więcej o turnieju SC2

Świadkami południowokoreańskiego finału byliśmy także w przypadku turnieju Overwatch. Po trofeum sięgnęli podopieczni LW Red, którzy w finale wygrali 3:1 z Lunatic-Hai.

Czytaj więcej o turnieju Overwatch

Tornado wygrywa Champions Rumble

W minioną sobotę w Moskwie rozegrany został turniej Champions Rumble. Zawody o 160 000 dolarów i miejsce na The Grand Finals 2017 zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Tornado. Ci w półfinale pokonali DiNG, a w wielkim finale okazali się lepsi od Natus Vincere. Złoci medaliści Champions Rumble wzbogacili się tym samym o 80 0000 dolarów.

Czytaj więcej

Fnatic Academy triumfuje w Chinach

CS-owa akademia reprezentująca barwy Fnatic wygrała turniej China TOP w Shenzhen. Szwedzi najpierw ograli podopiecznych VG.CyberZen, a następnie okazali się silniejsi od MVP Project. Fnatic Academy za zwycięstwo zgarnęło ponad 70 000 dolarów.

Czytaj więcej

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich uczestników Majora ELEAGUE!

Zakończyły się kwalifikacje do Majora ELEAGUE, dzięki którym poznaliśmy już wszystkich uczestników styczniowego turnieju. Wśród zespołów, które powalc...