fot. FC Kopenhaga

FC Kopenhaga zainteresowana kilkoma sekcjami e-sportu

FC Kopenhaga postanowiła podłączyć się pod trwający trend i zamierza w najbliższej przyszłości zainwestować w e-sport. Jednakże, klub piłkarski ze stolicy Danii, zamiast pójść po linii najmniejszego oporu jak i inni i zakontraktować graczy FIFA, zdecydował się zainteresować także innymi dziedzinami elektronicznej rywalizacji.

Jak możemy dowiedzieć się z informacji serwisu finans.de, spółka Parken Sport og Entertainment A/S, stojąca bezpośrednio za duńskim zespołem, planuje w najbliższej przyszłości wielomilionowe inwestycje w takie gry, jak Counter-Strike, FIFA oraz Dota2. Nie wiadomo jeszcze czy składy powyższych sekcji miałyby być budowane od nowa, czy też Kopenhaga podpisałaby umowy z już uformowanymi drużynami.

Tak jak inne czołowe kluby piłkarskie, śledzimy rozwój e-sportu – stwierdził Anders Hørsholt, dyrektor  Parken Sport og Entertainment A/S. – To niesamowicie ekscytujący rynek, którego FC Kopenhaga chce w przyszłości być częścią. Kiedy to się jednak stanie? Czas pokaże – dodał.

W ostatnich miesiącach na scenie e-sportowej pojawiło się wiele ekip, sygnowanych barwami słynnych klubów piłki nożnej. Wspomnieć można o Paris Saint-Germain, Valencii czy FC Schalke 04. Wszystko wskazuje na to, że niedługo FC Kopenhaga dołączy do tego grona.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro NEO

Kto będzie pierwszym rywalem Virtus.pro na Majorze?

ELEAGUE Major 2017 będzie pierwszym turniejem najwyższej rangi w CS:GO, podczas którego w fazie grupowej wykorzystany zostanie system szwajcarski. War...